Přeskočit na obsah

Magistrát vypisuje dotační titul na podporu vrcholového sportu

16. září 2020

Stejně jako v minulých letech město Brno vypisuje dotační titul na podporu vrcholových sportovců. Výzva se týká jak kolektivních, tak individuálních sportů. Lhůta pro podání žádostí začíná 19. října a končí 30. října 2020.

„I následující rok plánujeme podpořit brněnské vrcholové sportovce nemalou částkou. Předpokládáme, že by mohlo jít až o 74 milionů korun. O přesné částce určené na tento dotační titul rozhodne do konce roku zastupitelstvo. Naším cílem je vytvořit pro brněnské kluby a sportovce kvalitní zázemí pro přípravu a zároveň je motivovat k růstu a působení ve městě. Významná je také prezentace Brna na regionálních a mezinárodních soutěžích,“ uvedl Jaroslav Suchý, radní pro oblast sportu.

Přesné znění výzvy najdou zájemci na stránkách města Brna: https://www.brno.cz/sprava-mesta/magistrat-mesta-brna/usek-1-namestka-primatorky/odbor-skolstvi-mladeze-a-telovychovy.

Termín podávání žádostí je stanoven na období od 19. října do 30. října 2020. Poskytování dotací se řídí Metodikou na podporu vrcholového sportu ve městě Brně, schválenou Zastupitelstvem města Brna. Následně budou žádosti dle předem daných pravidel posouzeny a předloženy ke schválení voleným orgánům. Samotné dotace zastupitelé zpravidla schvalují v únoru nebo březnu.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.