Přeskočit na obsah

Magistrát vyhlásil výběrové řízení na ředitele/ředitelku Knihovny Jiřího Mahena v Brně

08. prosince 2021

Rada města Brna vzala na vědomí zprávu o zhodnocení funkčního období ředitelky Knihovny Jiřího Mahena v Brně. Při této příležitosti byl zároveň radními schválen text inzerátu na tuto pozici, a to včetně jmenování výběrové komise.

„Stávající ředitelka Knihovny Jiřího Mahena v Brně, příspěvkové organizace města, je ve funkci od 1. ledna 1996. Přestože ředitelé příspěvkových organizací města Brna jsou jmenováni na dobu neurčitou, na základě článku 4 odstavce 4.3 Zásad vztahů orgánů statutárního města Brna k příspěvkovým organizacím jsou každých pět let podrobováni zhodnocení funkčního období. Tato lhůta na konci loňského roku vypršela i ředitelce Knihovny Jiřího Mahena v Brně Libuši Nivnické. Na tuto pozici bude tedy dle koaliční smlouvy vypsáno výběrové řízení. Znění inzerátu jsme dnes na radě schválili,“ popsal náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Knihovna Jiřího Mahena v Brně se pod vedením Libuše Nivnické aktivně podílela na utváření vize #brno2050 a na tvorbě koncepce rozvoje knihoven ČR na období 2021–2030 i dalších dokumentů klíčových pro rozvoj vzdělanosti a kultury v České republice.

„Do vyhlášeného výběrového řízení se samozřejmě může přihlásit i stávající paní ředitelka. Všechny uchazeče navíc pomůže vybrat jmenovaná výběrová komise, v níž zasedne mimo jiné literární kritik, publicista a šéfredaktor nakladatelství HOST Miroslav Balaštík, proděkan pro přijímací řízení a rozvoj studijních programů FF MUNI Petr Škyřík, zástupce Svazu knihovníků a inf. pracovníků ČR Roman Giebisch a také Vít Richter, dlouholetý řídicí pracovník v oblasti knihovnictví a bývalý ředitel Národní knihovny ČR,“ přiblížil radní pro kulturu Marek Fišer.

Kromě výše jmenovaných ve výběrové komisi zasednou náměstek primátorky Tomáš Koláčný a brněnský radní Filip Chvátal. Dále dva zástupci Magistrátu města Brna a psycholožka, kteří disponují hlasem poradním. Předsedou komise bude radní Marek Fišer.

Výběrové řízení bude uveřejněno na webu https://www.brno.cz/obcan/volnamistaavyberovarizeni/.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.