Přeskočit na obsah

Magistrát spolupracuje s městskou částí Brno-Komín na projektu výsadby zeleně

17. března 2021

Městská část Brno-Komín se obrátila na Magistrát města Brna s žádostí o spolupráci na projektu, díky kterému by se zde vysadily aleje a založily trvalé travní porosty. Rada města Brna dnes pověřila vedoucího Odboru životního prostředí, aby jednal se Státním pozemkovým úřadem a pomohl tak projekt realizovat.

„Město Brno společně s městskou částí Brno-Komín pracují na zajímavém projektu, díky kterému by byly ve volné krajině vedoucí k Medlánkám vysázeny aleje stromů a založeny travnaté porosty. Krajina by se tak stala pestřejší, odolávala by lépe suchu a také erozi. Pro samotnou realizaci záměru je nezbytné v této lokalitě vymezit parcely, které jsou ve vlastnictví města Brna a které byly vytipovány jako vhodné pro výsadbu. Vytyčit je může Státní pozemkový úřad, se kterým bude jednat zástupce magistrátu. Předpokládáme, že by k výsadbě stromořadí a vyznačení polních cest došlo v příštím roce,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

V krajině mezi městskými částmi Komín a Medlánky se nachází především plochy využívané pro zemědělství. Město pronajímatele pozemků na výše zmíněný projekt upozorní, pachtovní smlouvy již na těchto pozemcích nebudou prodlouženy.

Záměr výsadby pro městskou část Brno-Komín zpracovala Nadace Partnerství.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.