Přeskočit na obsah

Magistrát přechází na plně digitální správu docházky. Rada vybrala dodavatele terminálů, který je propojí se stávajícím systémem

22. července 2021

Dodavatele terminálů a služeb spojených s nastavením elektronické evidence docházky dnes vybrali brněnští radní. Důvodem je kompletní digitalizace celého systému a plánované zavádění pružné pracovní doby na Magistrátu města Brna.

„V rámci veřejné zakázky jsme hledali dodavatele docházkových terminálů, který je propojí se stávajícím personálním systémem používaným magistrátem a doprogramuje potřebné funkcionality, například možnost využití různých identifikačních prostředků,“ uvedl náměstek primátorky Tomáš Koláčný a upřesnil: „Primárně půjde o čipové karty s potiskem, které budou nahrazovat zaměstnanecký průkaz a budou umožňovat identifikaci přes terminály. Je požadováno i doplnění identifikace pomocí aplikace v mobilním telefonu přes funkce smartphone.“

Kromě samotné docházkové evidence budou mít terminály i další funkce. „Předně si rovnou u terminálu může každý zaměstnanec přes čipovou kartu zkontrolovat svá docházková data. Uživatelé s přiděleným oprávněním zjistí například také počet a jmenný seznam přítomných zaměstnanců, což může mít význam například při nečekané události typu požáru. Samozřejmostí je i ukládání docházkových záznamů v paměti terminálu pro případ výpadku spojení mezi terminálem a serverem,“ doplnil informace Ondřej Kotas, uvolněný člen zastupitelstva pro oblast informačních technologií.

Periferie docházkového systému splňují požadavky pracovně-právní legislativy pro evidenci pracovní doby a umožní zjednodušení vedení evidence v IS OK BASE pro oblast personalistiky.

Zadání veřejné zakázky bylo realizováno prostřednictvím elektronického nástroje E-ZAK. K podání nabídky byl osloven neomezený počet dodavatelů. Ve lhůtě obdržel zadavatel dvě nabídky.

Vybraným dodavatelem 19 terminálů, z nichž 2 poslouží jako náhrada v případě technických potíží, a souvisejících služeb je společnost OKsystem a.s. Celková cena zakázky činí 986 593 Kč bez DPH.

Zjednodušení obsluhy správy docházky a větší flexibilitu při využívání pracovní doby očekává od nového systému tajemník Oliver Pospíšil: „Jednotný a plně digitalizovaný systém významně ulehčí správu docházky – je třeba si uvědomit, že na magistrátu pracuje přes 1 300 lidí. Navíc jako sociálně odpovědný zaměstnavatel musí být připraven, aniž by to jakkoliv omezilo dostupnost veřejných služeb, vycházet vstříc odůvodněným žádostem zaměstnanců na úpravy pracovní doby například z důvodu péče o děti či o starší rodinné příslušníky. Pružná pracovní doba tak zaměstnancům umožní efektivněji skloubit pracovní úkoly se soukromím.“

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.