Přeskočit na obsah

Magistrát přechází na plně digitální správu docházky. Rada vybrala dodavatele terminálů, který je propojí se stávajícím systémem

22. července 2021
Dodavatele terminálů a služeb spojených s nastavením elektronické evidence docházky dnes vybrali brněnští radní. Důvodem je kompletní digitalizace celého systému a plánované zavádění pružné pracovní doby na Magistrátu města Brna.

„V rámci veřejné zakázky jsme hledali dodavatele docházkových terminálů, který je propojí se stávajícím personálním systémem používaným magistrátem a doprogramuje potřebné funkcionality, například možnost využití různých identifikačních prostředků,“ uvedl náměstek primátorky Tomáš Koláčný a upřesnil: „Primárně půjde o čipové karty s potiskem, které budou nahrazovat zaměstnanecký průkaz a budou umožňovat identifikaci přes terminály. Je požadováno i doplnění identifikace pomocí aplikace v mobilním telefonu přes funkce smartphone.“

Kromě samotné docházkové evidence budou mít terminály i další funkce. „Předně si rovnou u terminálu může každý zaměstnanec přes čipovou kartu zkontrolovat svá docházková data. Uživatelé s přiděleným oprávněním zjistí například také počet a jmenný seznam přítomných zaměstnanců, což může mít význam například při nečekané události typu požáru. Samozřejmostí je i ukládání docházkových záznamů v paměti terminálu pro případ výpadku spojení mezi terminálem a serverem,“ doplnil informace Ondřej Kotas, uvolněný člen zastupitelstva pro oblast informačních technologií.

Periferie docházkového systému splňují požadavky pracovně-právní legislativy pro evidenci pracovní doby a umožní zjednodušení vedení evidence v IS OK BASE pro oblast personalistiky.

Zadání veřejné zakázky bylo realizováno prostřednictvím elektronického nástroje E-ZAK. K podání nabídky byl osloven neomezený počet dodavatelů. Ve lhůtě obdržel zadavatel dvě nabídky.

Vybraným dodavatelem 19 terminálů, z nichž 2 poslouží jako náhrada v případě technických potíží, a souvisejících služeb je společnost OKsystem a.s. Celková cena zakázky činí 986 593 Kč bez DPH.

Zjednodušení obsluhy správy docházky a větší flexibilitu při využívání pracovní doby očekává od nového systému tajemník Oliver Pospíšil: „Jednotný a plně digitalizovaný systém významně ulehčí správu docházky – je třeba si uvědomit, že na magistrátu pracuje přes 1 300 lidí. Navíc jako sociálně odpovědný zaměstnavatel musí být připraven, aniž by to jakkoliv omezilo dostupnost veřejných služeb, vycházet vstříc odůvodněným žádostem zaměstnanců na úpravy pracovní doby například z důvodu péče o děti či o starší rodinné příslušníky. Pružná pracovní doba tak zaměstnancům umožní efektivněji skloubit pracovní úkoly se soukromím.“

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.