Přeskočit na obsah

Magistrát posílí kybernetickou bezpečnost

27. května 2020
Od června bude Magistrát města Brna klást ještě větší důraz na kybernetickou bezpečnost úřadu a jeho institucí. Radní dnes souhlasili se vznikem Kanceláře rozvoje kybernetické bezpečnosti a zřízením pracovní pozice koordinátora.

Na kybernetickou bezpečnost doposud dohlížel Odbor městské informatiky, který by však na základě požadavků vyhlášky č. 82/2018 Sb., o kybernetické bezpečnosti, dalších mezinárodních norem a doporučení interního auditu Systému řízení bezpečnosti informací, provedeného na podzim 2019, neměl tuto roli vykonávat, jelikož nese odpovědnost za provoz informačních a komunikačních systémů a neměl by řídit sám sebe v oblasti kybernetické bezpečnosti.

V rámci Kanceláře rozvoje kybernetické bezpečnosti vznikne pozice koordinátora řízení kybernetické bezpečnosti. Jeho úkolem bude dohlížet na bezpečnou síťovou infrastrukturu statutárního města Brna a bude úzce spolupracovat s manažerem kybernetické bezpečnosti. Ten je zajišťován formou služby v rámci veřejné zakázky.

„Cílem zřízení nového referátu v rámci Magistrátu města Brna je snaha předcházet kybernetickým hrozbám a útokům, jejichž cílem se v poslední době stávají nejen úřady, ale také například nemocnice a další strategické instituce. Nová Kancelář rozvoje kybernetické bezpečnosti se tak zaměří nejen na bezpečnost vnitřní sítě magistrátu, ale taky jeho organizací,“ uvedl uvolněný radní pro oblast IT Ondřej Kotas.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 466
mob.: +420 602 595 170
e-mail: gardonova.katerina@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.