Přeskočit na obsah

Magistrát posílí kybernetickou bezpečnost

27. května 2020

Od června bude Magistrát města Brna klást ještě větší důraz na kybernetickou bezpečnost úřadu a jeho institucí. Radní dnes souhlasili se vznikem Kanceláře rozvoje kybernetické bezpečnosti a zřízením pracovní pozice koordinátora.

Na kybernetickou bezpečnost doposud dohlížel Odbor městské informatiky, který by však na základě požadavků vyhlášky č. 82/2018 Sb., o kybernetické bezpečnosti, dalších mezinárodních norem a doporučení interního auditu Systému řízení bezpečnosti informací, provedeného na podzim 2019, neměl tuto roli vykonávat, jelikož nese odpovědnost za provoz informačních a komunikačních systémů a neměl by řídit sám sebe v oblasti kybernetické bezpečnosti.

V rámci Kanceláře rozvoje kybernetické bezpečnosti vznikne pozice koordinátora řízení kybernetické bezpečnosti. Jeho úkolem bude dohlížet na bezpečnou síťovou infrastrukturu statutárního města Brna a bude úzce spolupracovat s manažerem kybernetické bezpečnosti. Ten je zajišťován formou služby v rámci veřejné zakázky.

„Cílem zřízení nového referátu v rámci Magistrátu města Brna je snaha předcházet kybernetickým hrozbám a útokům, jejichž cílem se v poslední době stávají nejen úřady, ale také například nemocnice a další strategické instituce. Nová Kancelář rozvoje kybernetické bezpečnosti se tak zaměří nejen na bezpečnost vnitřní sítě magistrátu, ale taky jeho organizací,“ uvedl uvolněný radní pro oblast IT Ondřej Kotas.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 466
mob.: +420 602 595 170
e-mail: gardonova.katerina@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.