Přeskočit na obsah

Magistrát podporuje vznik nové sportovní základní školy

14. října 2020
Na školský odbor brněnského magistrátu byla doručena žádost o vyjádření k záměru zřízení nové soukromé sportovní základní školy. Tu chce otevřít zapsaný spolek Mimini.KOM od příštího školního roku. Rada města Brna tuto záležitost projednala a nemá k ní námitky.

„Spolek Mimini.KOM od roku 2013 provozuje mateřskou školu KOMETKU, která je zaměřená na tělesnou výchovu, a od příštího roku by rád otevřel i základní školu. Ta by měla začít fungovat od příštího roku. Její hlavní prioritou je vychovávat děti ke zdravému životnímu stylu a sportu. Oceňuji také plán na bilingvní výuku, kdy se žáci budou učit v českém a anglickém jazyce. Rozšíření vzdělávací nabídky v Brně vítáme, a z tohoto důvodu k záměru nemáme námitky,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

V prvním školním roce bude výuka probíhat pouze v 1. a 2. ročníku, postupně se budou plnit i další ročníky. Všechny ročníky by ve škole měly být zastoupeny od školního roku 2024/2025. Kapacita ZŠ je nastavena na 90 žáků.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.