Přeskočit na obsah

Magistrát podporuje vznik nové sportovní základní školy

14. října 2020

Na školský odbor brněnského magistrátu byla doručena žádost o vyjádření k záměru zřízení nové soukromé sportovní základní školy. Tu chce otevřít zapsaný spolek Mimini.KOM od příštího školního roku. Rada města Brna tuto záležitost projednala a nemá k ní námitky.

„Spolek Mimini.KOM od roku 2013 provozuje mateřskou školu KOMETKU, která je zaměřená na tělesnou výchovu, a od příštího roku by rád otevřel i základní školu. Ta by měla začít fungovat od příštího roku. Její hlavní prioritou je vychovávat děti ke zdravému životnímu stylu a sportu. Oceňuji také plán na bilingvní výuku, kdy se žáci budou učit v českém a anglickém jazyce. Rozšíření vzdělávací nabídky v Brně vítáme, a z tohoto důvodu k záměru nemáme námitky,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

V prvním školním roce bude výuka probíhat pouze v 1. a 2. ročníku, postupně se budou plnit i další ročníky. Všechny ročníky by ve škole měly být zastoupeny od školního roku 2024/2025. Kapacita ZŠ je nastavena na 90 žáků.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.