Přeskočit na obsah

Magistrát nabídne patnáct pracovních pozic pro výkon veřejné služby

25. listopadu 2020
Opětovné zřízení míst pro výkon veřejné služby odsouhlasili brněnští radní. Celkem by mohlo vzniknout 15 pracovních pozic pro lidi, kteří jsou dlouhodobě nezaměstnaní a pobírají příspěvek ve výši existenčního minima. Smluvní spolupráce o organizování veřejné služby se uzavírá nejdéle na dva roky. Je tedy nutné pozice opět zřídit a poté podepsat s Úřadem práce ČR smlouvu o spolupráci. Lidé si díky tomu budou moci udržet příspěvek na živobytí ve vyšší částce tak, jak ho od dubna 2020 stanovila právní úprava. Pokud odpracují více než povinné minimum hodin, příspěvek se jim může navíc navýšit.

Dlouhodobě neaktivní lidé mají za splnění některých podmínek nárok na příspěvek na živobytí. Od letošního dubna došlo k navýšení částek životního a existenčního minima. „Pro zachování výše dávky je povinností klienta nastoupit na veřejnou službu a odpracovat zde alespoň 20 hodin měsíčně. Částka na živobytí se mu může zvýšit o 685 korun v případě, že odpracuje 30 hodin za měsíc. Práce klientů bude bez finančního zatížení Magistrátu města Brna, protože budou stále vedeni jako uchazeči na Úřadu práce ČR. Ale zlepší se jejich situace. Proto věřím, že má smysl i nadále tuto možnost lidem poskytovat,“ uvedla primátorka města Markéta Vaňková.

Zákon zohledňuje snahu o zvýšení příjmu vlastní prací. Tato projevená aktivita má pak vliv na stanovení částky živobytí a výši opakovaných dávek. Lidé zároveň nezůstávají pasivními příjemci podpory. „Magistrát se na realizaci veřejné služby podílí jako spolupracující subjekt Úřadu práce ČR a už v minulosti poskytoval místa na svých útvarech. Také pro následující období projevily jednotlivé odbory MMB zájem, a tak bychom mohli nabídnout celkem 15 míst pro výkon služby. Jedná se o 2 pracovní pozice na Odboru kultury MMB, kde můžeme nabídnout administrativní činnost a archivaci. Dále 10 pozic pro pomocné práce v kuchyni a výdejnách obědů, které nabízí Odbor vnitřních věcí MMB, a nakonec 3 místa pro práci v sociálním šatníku, jež poskytne Odbor sociální péče MMB,“ upřesnil náměstek primátorky Robert Kerndl.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.