Přeskočit na obsah

Magistrát města Brna zvítězil na jižní Moravě v soutěži Přívětivý úřad

11. listopadu 2020
Magistrát města Brna obsadil v rámci Jihomoravského kraje první příčku v soutěži Přívětivý úřad. Tu již pět let vyhlašuje Ministerstvo vnitra.

„Po dvou třetích a jednom druhém místě jsme letos v našem kraji zvítězili. To je potěšující, ale zároveň zavazující. Z dostupných informací se zdá, že bychom měli mít ambice být mezi nejkvalitnějšími úřady i v celorepublikové měřítku. Mnohé z toho, co ministerstvo vyzdvihuje u absolutních vítězů, magistrát zvládá také. Jde totiž o věci, které již u nás běžně fungují, jako jsou poměrně značný rozsah úředních hodin, což platilo i v době nouzového stavu, možnosti elektronického objednávání klientů, ale i srozumitelný systém parkování nebo existence jednotného vizuálního stylu města,“ okomentoval výsledek tajemník Magistrátu města Brna Oliver Pospíšil a dodal: „Jedním z důležitých úkolů, který nás čeká a jehož řešení se již rozběhlo, je příprava nových webových stránek města. A ve střednědobém časovém horizontu by to pak mělo být stěhování úředníků do jednoho objektu magistrátních služeb. Obojí by mělo občanům přinést výrazně větší komfort.“

Pro primátorku města Brna Markétu Vaňkovou je servis pro občany stále klíčovou prioritou. „Může to vypadat samozřejmě, ale je to vlastně nikdy nekončící proces – nároky na profesionalitu úředníků, ale i celkově na kvalitu prostředí a dostupnost veřejných služeb se neustále zvyšují, stejně jako očekávání veřejnosti. Za to, že je magistrát v podobných soutěžích a anketách dlouhodobě úspěšný, patří poděkování nejen všem zaměstnancům v čele s Oliverem Pospíšilem, ale i bývalému tajemníkovi Pavlu Loutockému, který si vždy velmi zakládal na tom, aby brněnský magistrát vycházel z porovnání s jinými úřady co nejlépe,“ uvedla primátorka.

Přívětivý úřad je soutěž, kterou Ministerstvo vnitra propaguje moderní a kvalitní služby městských úřadů. Letos se jí účastnilo 142 úřadů obcí s rozšířenou působností a městských částí Prahy, které vyplnily online dotazník posuzující 66 kritérií. Tím ministerstvo sleduje stav služeb v elektronizaci, komunikaci, transparentnosti, participaci, klientském servisu nebo společenské odpovědnosti. K soutěži je vydávána také sbírka dobré praxe nadstandardních služeb úřadů.

Tiskové středisko MMB 
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Dáme na vás: v úterý se otevře nové sportoviště v Medlánkách

Nejenom obyvatelé Medlánek se mohou těšit na další zrekonstruované místo pro sportování v pěkném prostředí a dobře dostupné lokalitě.

Kultura zná svoje priority na roky 2023–2025. Druhý akční plán ještě musí schválit zastupitelé

Proces připomínkování a projednávání Akčního plánu Strategie kultury a kreativních odvětví města Brna na roky 2023–2025 dnes fakticky ukončila Rada města Brna, zbývá schválení zastupitelstvem.

Na prvňáčky bude v září ve třídách opět čekat dárkový balíček od Brna

Kvalitní pastelky, vodovky nebo sešit do školy, ale taky volnočasová hra Double, bonbony nebo tetovačka – to všechno udělá radost malým školákům a školačkám, kteří v září zahájí svou základoškolskou éru. Tisíce dárkových balíčků město spolu s Teplárnami rozdává už popáté. Radní dnes schválili firmu, která sety pro město připraví na míru.

Město stále ulehčuje spojení s vídeňským letištěm

Od prosince loňského roku město Brno zajišťuje přímé vlakové spojení s vídeňským letištěm. Pro větší pohodlí cestujících také od února nabízí zvýhodněné parkování na P+R v Líšni, ze kterého zájemce zdarma odveze vůz dopravního podniku na vlakové nádraží. Služba bude pokračovat i nadále.