Přeskočit na obsah

Magistrát města Brna zvítězil na jižní Moravě v soutěži Přívětivý úřad

11. listopadu 2020

Magistrát města Brna obsadil v rámci Jihomoravského kraje první příčku v soutěži Přívětivý úřad. Tu již pět let vyhlašuje Ministerstvo vnitra.

„Po dvou třetích a jednom druhém místě jsme letos v našem kraji zvítězili. To je potěšující, ale zároveň zavazující. Z dostupných informací se zdá, že bychom měli mít ambice být mezi nejkvalitnějšími úřady i v celorepublikové měřítku. Mnohé z toho, co ministerstvo vyzdvihuje u absolutních vítězů, magistrát zvládá také. Jde totiž o věci, které již u nás běžně fungují, jako jsou poměrně značný rozsah úředních hodin, což platilo i v době nouzového stavu, možnosti elektronického objednávání klientů, ale i srozumitelný systém parkování nebo existence jednotného vizuálního stylu města,“ okomentoval výsledek tajemník Magistrátu města Brna Oliver Pospíšil a dodal: „Jedním z důležitých úkolů, který nás čeká a jehož řešení se již rozběhlo, je příprava nových webových stránek města. A ve střednědobém časovém horizontu by to pak mělo být stěhování úředníků do jednoho objektu magistrátních služeb. Obojí by mělo občanům přinést výrazně větší komfort.“

Pro primátorku města Brna Markétu Vaňkovou je servis pro občany stále klíčovou prioritou. „Může to vypadat samozřejmě, ale je to vlastně nikdy nekončící proces – nároky na profesionalitu úředníků, ale i celkově na kvalitu prostředí a dostupnost veřejných služeb se neustále zvyšují, stejně jako očekávání veřejnosti. Za to, že je magistrát v podobných soutěžích a anketách dlouhodobě úspěšný, patří poděkování nejen všem zaměstnancům v čele s Oliverem Pospíšilem, ale i bývalému tajemníkovi Pavlu Loutockému, který si vždy velmi zakládal na tom, aby brněnský magistrát vycházel z porovnání s jinými úřady co nejlépe,“ uvedla primátorka.

Přívětivý úřad je soutěž, kterou Ministerstvo vnitra propaguje moderní a kvalitní služby městských úřadů. Letos se jí účastnilo 142 úřadů obcí s rozšířenou působností a městských částí Prahy, které vyplnily online dotazník posuzující 66 kritérií. Tím ministerstvo sleduje stav služeb v elektronizaci, komunikaci, transparentnosti, participaci, klientském servisu nebo společenské odpovědnosti. K soutěži je vydávána také sbírka dobré praxe nadstandardních služeb úřadů.

Tiskové středisko MMB 
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.