Lvi se po 14 letech vrátili do Brna - Tiskový servis

Lvi se po 14 letech vrátili do Brna

  • 26. srpna 2017
  • 1 minuta čtení

(fpo) – Návštěvníci brněnské zoologické zahrady mohou nově od dnešního dne obdivovat lvy konžské. Do Brna se tak vrátili po dlouhých 14 letech. Dnes byla slavnostně otevřena jejich expozice, kterou mohou lidé najít u Africké vesnice na vrcholku Mniší hory.

Dvouletý samec Lolek z Gdaňsku a pětiletá samice Kivu z Ústí nad Labem, kteří přicestovali do Brna v před několika týdny, poprvé otestovali svůj výběh. Expozice využívá stávající zeleň a členitost terénu. Zároveň je doplněná jezírkem a několika pahorky, které lvi rádi využívají k odpočinku. Pro návštěvníky byla připravena speciální místa k pozorování. První vypadá jako osamocená domorodá chýše, druhé napodobuje havarované letadlo a třetí nabízí průhled bujnou vegetací.

Slavnostního otevření nové expozice se zúčastnil primátor města Petr Vokřál, hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek, ředitel Zoo Brno a stanice zájmových činností Martin Hovorka, herečka Klára Melíšková a Česká Miss 2015 Nikol Švanterová.

Stavba za 17 miliónů korun byla zahájená loni v srpnu. Součástí komplexu jsou také vytápěné ubikace se třemi oddělenými boxy, obslužnou zónou, prostory pro chovatele a odstavným neexpozičním výběhem.

Další články z rubriky