Lužánky se znovu otevřely plavcům, nabízí nové bazény i další vylepšení

  • 07. listopadu 2023
  • 2 minuty čtení
  • Tadeáš Mima

Veřejnost už opět plave za Lužánkami! Zkraje týdne se po 16 měsících otevřel sportovní komplex, kde se zrekonstruoval původní padesátimetrový bazén a vyrostla zbrusu nová pětadvacítka. Novinkou je také šestnáctimetrová plavecká plocha, která slouží k výuce dětí, a upravené okolí stavby.

Sportoviště nově nabízí větší kapacitu pro veřejnost i rozšířené zázemí. Hlavním vylepšením je přístavba stadionu, v níž vznikl větší pětadvacetimetrový bazén a menší šestnáctimetrový, kde se učí plavat děti. V hale původní padesátky se potom opravily strop, osvětlení a skokanská věž. Rekonstrukcí prošla také bazénová vana.

Komplex má společný vstup, pokladny a šatny, z nichž se dá snadno přecházet mezi oběma pavilony. Právě část s novým bazénem disponuje zelenou střechou, jež v létě i zimě reguluje teplotu uvnitř budovy.


Opravený padesátimetrový bazén v areálu za Lužánkami. Foto: Marie Schmerková

Úpravy zároveň zahrnovaly revitalizaci okolí. Zvelebilo se tak parkoviště, kde přibylo 78 míst, pochozí lávka, schodiště a bezbariérové přístupové plochy. Kromě toho se lidé dostanou ke sportovišti snáze díky novému chodníku od Bobycentra. Rekonstrukce dohromady stála téměř 450 milionů korun včetně DPH.

Veřejnost si plavecký areál vyzkouší zcela zdarma při Dni sportovišť, který se koná v pátek 17. listopadu. Standardně je padesátka ve všední dny otevřená mezi 6. a 22. hodinou, o víkendu pak v čase 8.00–22.00. Pětadvacetimetrový bazén lze navštívit denně od 8 do 20 hodin. Informace o vstupném i další podrobnosti najdete na http://bazenyluzanky.starez.cz.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít