Přeskočit na obsah

Los určil 43 firem. Získají voucher na spolupráci s kreativci

27. dubna 2017 2 minuty čtení
(ik) - Brno podruhé v historii rozdalo kreativní vouchery. Poukaz na spolupráci moravských společností a kreativních jihomoravských profesionálů získalo 43 firem. Vybral je 26. dubna los z celkem 110 zájemců.

Město podpoří tuto spolupráci čtyřmi miliony korun. Každá z vylosovaných firem získává poukaz na spolupráci s kreativcem v hodnotě až 75 procent nákladů a má možnost dosáhnout až na 100 000 korun.

Na losování se podílel i primátor Petr Vokřál.

Díky těmto prostředkům vylosované společnosti uzavřou s kreativci smlouvy na vytvoření firemní prezentace, například prostřednictvím moderního webu, grafiky či osvětového videa. Umožní také tvorbu marketingové strategie.

Kreativní vouchery připravilo Brno ve spolupráci s Jihomoravským inovačním centrem. Poukazy mají za cíl podpořit lokální ekonomiku, neboť firmy budou díky moderní prezentaci konkurenceschopnější. Kreativci pak získají nové zakázky.

Brno jako první město v České republice prostřednictvím voucherů cíleně a opakovaně podporuje své kreativní profesionály. „Podle studie, kterou si město nechalo vyhotovit, jich tu působí až čtvrtina ze všech kreativních profesionálů celé země. Kreativní vouchery Brno jsou jedním z projektů, jak tyto talenty udržet v jihomoravské moravské metropoli,“ vysvětluje účel projektu primátor Petr Vokřál.

Letos se mohli do projektu přihlásit kreativci se sídlem nebo provozovnou na jižní Moravě. Příležitosti využilo celkem 129 jednotlivců, kreativních studií i agentur.

Z firem se oproti loňsku hlásily nově jen ty s technologickým zaměřením a se sídlem na Moravě. Jednalo se o malé nebo střední podniky s méně než 250 zaměstnanci a oborem podnikání v pokročilých strojírenských a výrobních technologiích, vývoji softwaru a hardwaru, výrobě přesných přístrojů, technologiích pro letecký průmysl či působící v oblasti léčiv, lékařské péče a diagnostiky.

Obdobné projekty se realizují v Evropské unii, například v britském Manchestru a rakouském Salcburku.
Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren, foto: MMB
Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren

Co s průmyslovými budovami v mezidobí, kdy je přestanou využívat Teplárny Brno a než se území přebuduje na tzv. chytrou čtvrť Špitálka? Nad tím se zamýšleli studenti tří brněnských univerzit v soutěži MUNISS, kterou každoročně pořádá město. Jejich nápady teď prezentují výstavní panely v ulicích města.

V anketě se lidé těsně vyjádřili pro rozšíření parku na místo stávajících likusáků, foto: Hvězdárna Brno
Anketa o likusáky: Výsledek je těsný, město bude hledat koncepční řešení s VUT

Přes patnáct set lidí se zapojilo do ankety, která řešila budoucnost pěti likusáků na Kraví hoře. Výsledky hovoří těsně pro jejich odstranění a rozšíření parku. Vzhledem k vyrovnanému hlasování bude ale město brát v úvahu i potřeby kreativců, kteří zde dnes mají zkušebny a ateliéry. Koncepční řešení chce hledat s VUT, majitelem zbylé, rozsáhlejší části areálu.

Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky
Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky

Do 30. listopadu 2022 mají lidé šanci ukončit některé exekuce, které v minulosti vznikly z veřejnoprávních dluhů, a to za výhodných podmínek. Již druhé Milostivé léto začalo 1. září.

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.