Logopedická třída rozšíří Mateřskou školu Hatě v Ivanovicích - Tiskový servis

Logopedická třída rozšíří Mateřskou školu Hatě v Ivanovicích

  • 17. ledna 2024
  • 1 minuta čtení

Ivanovická mateřská škola na ulici Hatě by se mohla rozrůst o přístavbu s novou, specializovanou logopedickou třídou s 20 místy. Radní na svém zasedání doporučili zastupitelům souhlasit s přípravou žádosti o dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu.

„Stále větší počet dětí potřebuje speciální logopedickou péči. Zároveň poptávka po ambulantních logopedech je velká. Speciální logopedická třída nejen zvedne kapacitu školky v Ivanovicích o 20 míst, ale také významně napomůže dětem s narušenými komunikačními schopnostmi,“ vysvětlila radní pro oblast školství Irena Matonohová a doplnila: „Pokud vše půjde podle plánu, tak během jara podáme žádost o evropskou dotaci a zhotovitele přístavby bychom mohli znát ke konci letošního roku. První školkáčci by mohli do nové třídy nastoupit už v září roku 2025.“

Celkové výdaje na realizaci projektu se předpokládají ve výši 19 milionů korun včetně DPH. Dotace v rámci ITI Brněnské metropolitní oblasti by mohla dosáhnout až k 15 300 000 korun. V současné době se připravuje projektová dokumentace.

Další články z rubriky