Přeskočit na obsah

Liga vozíčkářů získá do pronájmu další byt vhodný pro chráněné bydlení

01. prosince 2021
Nezisková organizace Liga vozíčkářů od města získá do pronájmu další byt na brněnských Vinohradech. Bude sloužit jako chráněné bydlení pro osoby s tělesným a kombinovaným postižením. Tuto sociální službu začala organizace poskytovat v letošním roce s velkou podporou města Brna. Pronájem bytu dnes schválili radní.

Liga vozíčkářů poskytuje své služby již více než třicet let. Soustředí se hlavně na komplexní pomoc lidem s tělesným a kombinovaným postižením.

„Když nás letos vedení organizace požádalo o pomoc při vytváření nové sociální služby chráněného bydlení, věděl jsem, že Liga vozíčkářů má v Brně dlouhou tradici. Jsem proto rád, že se nám daří vybírat vhodné byty. Nyní se jedná o bezbariérový byt v ulici Mikulovské. Chráněné bydlení slouží mimo jiné i jako nácvik a podpora klientů při získávání kompetencí a návyků pro sebeobsluhu a bydlení. Mnozí z nich poté přechází k samostatnému bydlení s využitím například pouze terénních služeb,“ vysvětlil 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík a doplnil: „Od roku 2016 se aktivně snažíme dělat Brno přátelské pro lidi s pohybovým handicapem, nevidomé či nedoslýchavé. Lidé také mohou skrze poradní sbor pro bezbariérovost a web bezbarierovebrno.cz předat podněty na odstraňování bariér ve veřejném prostoru. Na tento projekt jsme z rozpočtu vyčlenili 10 milionů korun.“

„Tato nově pronajímaná jednotka o velikosti 3 + kk je již třetím bytem, který Brno Lize vozíčkářů na provozování chráněného bydlení pronajalo. Celkově bychom do budoucna podle schválené domluvy z letošního března měli pronajmout sedm kompletně bezbariérových bytů ve vlastnictví města,“ doplnil náměstek primátorky pro oblast bydlení Jiří Oliva.

Zdeňka Obalilová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 207
mobil: +420 773 749 963
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.