Přeskočit na obsah

Liga vozíčkářů získá do pronájmu další byt vhodný pro chráněné bydlení

01. prosince 2021

Nezisková organizace Liga vozíčkářů od města získá do pronájmu další byt na brněnských Vinohradech. Bude sloužit jako chráněné bydlení pro osoby s tělesným a kombinovaným postižením. Tuto sociální službu začala organizace poskytovat v letošním roce s velkou podporou města Brna. Pronájem bytu dnes schválili radní.

Liga vozíčkářů poskytuje své služby již více než třicet let. Soustředí se hlavně na komplexní pomoc lidem s tělesným a kombinovaným postižením.

„Když nás letos vedení organizace požádalo o pomoc při vytváření nové sociální služby chráněného bydlení, věděl jsem, že Liga vozíčkářů má v Brně dlouhou tradici. Jsem proto rád, že se nám daří vybírat vhodné byty. Nyní se jedná o bezbariérový byt v ulici Mikulovské. Chráněné bydlení slouží mimo jiné i jako nácvik a podpora klientů při získávání kompetencí a návyků pro sebeobsluhu a bydlení. Mnozí z nich poté přechází k samostatnému bydlení s využitím například pouze terénních služeb,“ vysvětlil 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík a doplnil: „Od roku 2016 se aktivně snažíme dělat Brno přátelské pro lidi s pohybovým handicapem, nevidomé či nedoslýchavé. Lidé také mohou skrze poradní sbor pro bezbariérovost a web bezbarierovebrno.cz předat podněty na odstraňování bariér ve veřejném prostoru. Na tento projekt jsme z rozpočtu vyčlenili 10 milionů korun.“

„Tato nově pronajímaná jednotka o velikosti 3 + kk je již třetím bytem, který Brno Lize vozíčkářů na provozování chráněného bydlení pronajalo. Celkově bychom do budoucna podle schválené domluvy z letošního března měli pronajmout sedm kompletně bezbariérových bytů ve vlastnictví města,“ doplnil náměstek primátorky pro oblast bydlení Jiří Oliva.

Zdeňka Obalilová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 207
mobil: +420 773 749 963
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.