Lidem v nouzi pomůže národní potravinová sbírka

  • 21. listopadu 2019
  • 1 minuta čtení
(ral, mesz) - Napříč Českou republikou se bude v sobotu konat národní potravinová sbírka. Zapojit se do ní můžou Brňané v řadě obchodů. Pracovníci Odboru sociální péče Magistrátu města Brna budou na sbírku upozorňovat návštěvníky v nákupním centru v Heršpicích.

Téměř v 50 brněnských prodejnách se můžete v sobotu od 8 do 18 hodin zapojit do národní sbírky potravin. Zakoupené trvanlivé potraviny nebo drogistické zboží přímo v prodejně darujete dobrovolníkům, kteří pak zboží doručí do potravinových bank. Ty ho následně předají potřebným.

Zapojit se lze i online od 20. listopadu do 3. prosince prostřednictvím internetových obchodů. Jejich seznam najdete na webu www.sbirkapotravin.cz.

V jarním kole celorepublikové Sbírky potravin se vybralo 212 tun potravin a 23 tun drogistického zboží. Sbírku organizuje Česká federace potravinových bank a Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR spolu s klíčovými obchodními řetězci působícími na českém trhu, Asociací společenské odpovědnosti a partnery z neziskového sektoru.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít