Přeskočit na obsah

Lidé z Brna, Lipska a Stuttgartu prodiskutují budoucnost Evropy

10. ledna 2022 2 minuty čtení
(ozv, zug) – Seznamujete se rádi s lidmi z jiných měst a zemí? Máte zájem o mezinárodní setkání a evropská společensko-politická témata? Pokud ano, můžete si prostřednictvím interkulturního dialogu vyměnit názory s německými partnery a tím se aktivně spolupodílet na budoucnosti Evropy ve třech partnerských městech, Brně, Lipsku a Stuttgartu.

Společné setkání je v plánu 27. ledna od 17 do 20 hodin online. Pro účast na této akci není nutná znalost cizích jazyků. Bude simultánně tlumočena profesionálními tlumočníky, a tudíž probíhat v českém a německém jazyce.

Setkání je součástí seriálu tzv. Konferencí o budoucnosti Evropy, které byly zahájeny 9. května 2021, přesně na výročí Dne Evropy. V evropském kontextu to bude navíc zahajující akce Evropského roku mládeže 2022.

Program zahrnuje úvodní fázi – workshop, v němž budou účastníci ve skupinách hovořit o tématech vzdělávání, kultura, sport a mládež. Poté budou výsledky prezentovány všem účastníkům v plénu a následně představeny na platformách Konference o budoucnosti Evropy, kde je budou moci občané z celé Evropy podpořit a nasměrovat na rozhodující politické představitele Evropské unie.

Občanského dialogu se mohou zúčastnit všichni, tedy studenti, lidé středního/produktivního věku i senioři. Každé město má k dispozici jen omezený počet účastníků, přihlásit se můžete do 16. ledna na odkazu https://forms.office.com/r/DgsdPnEf5W.

V případě jakýchkoliv dotazů můžete kontaktovat Odbor zahraničních vztahů Magistrátu města Brna na adrese ozv@brno.cz nebo telefonicky na čísle 542 172 225.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Faktor K v Káznici na Bratislavské
S drakem v oblacích objevujte možnosti kultury

Kultura, sport nebo rodinné aktivity si o víkendu berou vládu nad Brnem. Do nebes vystoupají účastníci Brněnského kotólu, tvořit z přírodnin můžou děti na špilberské Hlídce a vypustit draka z letního úkrytu zase na Kraví hoře. Faktor K, Next wawe či Be2Can přináší výjimečné umělecké počiny do nevšedních míst.

Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků, zdroj: MMB
Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků

Kruhový objezd na přehradě, vteřinový odpočet u semaforů nebo třeba budování veřejných WC. Lidé už do tzv. občanských návrhů vložili přes osmdesát nápadů, jak zlepšit Brno. Vyjadřovat se k nim od první chvíle může i veřejnost. 

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.