Lidé z Brna, Lipska a Stuttgartu prodiskutují budoucnost Evropy - Tiskový servis

Lidé z Brna, Lipska a Stuttgartu prodiskutují budoucnost Evropy

  • 10. ledna 2022
  • 2 minuty čtení

(ozv, zug) – Seznamujete se rádi s lidmi z jiných měst a zemí? Máte zájem o mezinárodní setkání a evropská společensko-politická témata? Pokud ano, můžete si prostřednictvím interkulturního dialogu vyměnit názory s německými partnery a tím se aktivně spolupodílet na budoucnosti Evropy ve třech partnerských městech, Brně, Lipsku a Stuttgartu.

Lidé z Brna, Lipska a Stuttgartu prodiskutují budoucnost Evropy

Lidé z Brna, Lipska a Stuttgartu prodiskutují budoucnost Evropy

Společné setkání je v plánu 27. ledna od 17 do 20 hodin online. Pro účast na této akci není nutná znalost cizích jazyků. Bude simultánně tlumočena profesionálními tlumočníky, a tudíž probíhat v českém a německém jazyce.

Setkání je součástí seriálu tzv. Konferencí o budoucnosti Evropy, které byly zahájeny 9. května 2021, přesně na výročí Dne Evropy. V evropském kontextu to bude navíc zahajující akce Evropského roku mládeže 2022.

Program zahrnuje úvodní fázi – workshop, v němž budou účastníci ve skupinách hovořit o tématech vzdělávání, kultura, sport a mládež. Poté budou výsledky prezentovány všem účastníkům v plénu a následně představeny na platformách Konference o budoucnosti Evropy, kde je budou moci občané z celé Evropy podpořit a nasměrovat na rozhodující politické představitele Evropské unie.

Občanského dialogu se mohou zúčastnit všichni, tedy studenti, lidé středního/produktivního věku i senioři. Každé město má k dispozici jen omezený počet účastníků, přihlásit se můžete do 16. ledna na odkazu https://forms.office.com/r/DgsdPnEf5W.

V případě jakýchkoliv dotazů můžete kontaktovat Odbor zahraničních vztahů Magistrátu města Brna na adrese ozv@brno.cz nebo telefonicky na čísle 542 172 225.

Další články z rubriky