Přeskočit na obsah

Lidé v Černých Polích budou mít po dobu rekonstrukce Lesnické rozšířené možnosti parkování

20. ledna 2021
Do prosince letošního roku bude rekonstrukce Lesnické významně omezovat možnosti parkování lidem v dotčené lokalitě. Radní proto sloučili oblasti 4-01 (Erbenova) a 4-03 (Jugoslávská) do jedné. Ani jedna z nich dosud nemá regulované parkování. Sloučením se lidé z celé lokality dostali do sousedství 1-02 (Třída Kapitána Jaroše) a 1-03 (Bratislavská), v nichž už rezidentní parkování zavedené je. Díky principu květinky si mohou vyřídit rezidentní a abonentní oprávnění a parkovat v kterékoli z ulic spadajících do všech zmíněných oblastí (viz mapu níže).

Kvůli rekonstrukci je z Lesnické vyloučena veškerá doprava. To povede k nutnosti místních hledat parkovací místa i v jiných ulicích. „Oblast 4-01, kde nyní rezidentní parkování neplatí, je v současnosti vymezena ulicemi Drobného, Lesnická a Merhautova. Dnes jsme schválili, že se do této oblasti dočasně včlení i oblast 4-03, a tím dojde k rozšíření až po ulice Provazníkovu a horní část Merhautovy. Ačkoli zde není v platnosti rezidentní parkování, lidem z širokého okolí lokality zatížené rekonstrukcí se tím otevře možnost vyřídit si oprávnění pro rezidenty či abonenty. To jim umožní parkovat i v oblastech 1-02 (třída Kapitána Jaroše) a 1-03 (Bratislavská), kde rezidentní parkování platí, a tudíž zde mohli doposud umístit svá vozidla jen v placeném režimu návštěvníků,“ popsal změnu radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Změna oblasti bude provedena pouze na dobu rekonstrukce. Platná bude od 1. února s předpokládaným ukončením v prosinci letošního roku. Po otevření Lesnické se nová oblast 4-01 ohraničená ulicemi Drobného, Merhautova a Provazníkova opět rozdělí na původní oblast 4-01 (Drobného, Merhautova, Lesnická) a 4-03 (Lesnická, Merhautova, Provazníkova). Spuštění rezidentního parkování je v těchto oblastech plánováno na rok 2022.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.