Přeskočit na obsah

Lidé v Černých Polích budou mít po dobu rekonstrukce Lesnické rozšířené možnosti parkování

20. ledna 2021

Do prosince letošního roku bude rekonstrukce Lesnické významně omezovat možnosti parkování lidem v dotčené lokalitě. Radní proto sloučili oblasti 4-01 (Erbenova) a 4-03 (Jugoslávská) do jedné. Ani jedna z nich dosud nemá regulované parkování. Sloučením se lidé z celé lokality dostali do sousedství 1-02 (Třída Kapitána Jaroše) a 1-03 (Bratislavská), v nichž už rezidentní parkování zavedené je. Díky principu květinky si mohou vyřídit rezidentní a abonentní oprávnění a parkovat v kterékoli z ulic spadajících do všech zmíněných oblastí (viz mapu níže).

Kvůli rekonstrukci je z Lesnické vyloučena veškerá doprava. To povede k nutnosti místních hledat parkovací místa i v jiných ulicích. „Oblast 4-01, kde nyní rezidentní parkování neplatí, je v současnosti vymezena ulicemi Drobného, Lesnická a Merhautova. Dnes jsme schválili, že se do této oblasti dočasně včlení i oblast 4-03, a tím dojde k rozšíření až po ulice Provazníkovu a horní část Merhautovy. Ačkoli zde není v platnosti rezidentní parkování, lidem z širokého okolí lokality zatížené rekonstrukcí se tím otevře možnost vyřídit si oprávnění pro rezidenty či abonenty. To jim umožní parkovat i v oblastech 1-02 (třída Kapitána Jaroše) a 1-03 (Bratislavská), kde rezidentní parkování platí, a tudíž zde mohli doposud umístit svá vozidla jen v placeném režimu návštěvníků,“ popsal změnu radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Změna oblasti bude provedena pouze na dobu rekonstrukce. Platná bude od 1. února s předpokládaným ukončením v prosinci letošního roku. Po otevření Lesnické se nová oblast 4-01 ohraničená ulicemi Drobného, Merhautova a Provazníkova opět rozdělí na původní oblast 4-01 (Drobného, Merhautova, Lesnická) a 4-03 (Lesnická, Merhautova, Provazníkova). Spuštění rezidentního parkování je v těchto oblastech plánováno na rok 2022.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.