Lidé stále víc využívají grilovací místa u přehrady. Letos přibude čtvrté

  • 30. května 2017
  • 2 minuty čtení
(ik) - Tři místa pro grilování jsou od konce loňského září k dispozici lidem na plážích u Brněnské přehrady, a to v Rokli, Pod Dymou a na Kozí horce. Veřejnost je začíná stále víc využívat.

Letos k nim přibude čtvrté na Sokolském koupališti.

Pokračuje tak projekt města Brna, který má za cíl zvýšit přitažlivost vodní nádrže.

Místa byla vybrána s ohledem na maximální bezpečnost při rozdělávání ohně i snahu, aby provoz grilovacích míst co nejméně rušil ostatní rekreační aktivity na plážích přehrady.

Lidé si mohou rozpálit gril a připravit si svou specialitu nebo opéct špekáčky. Vzorem se staly veřejné grilovací stoly fungující například v parcích dánské Kodaně.

V okolí grilovacích stolů je terén upraven a vysypán drobným kamenivem, ke standardnímu vybavení místa patří také stůl s lavicemi.

Při grilování je nutno dodržovat provozní řád grilovacího místa s ohledem na životní prostředí a v zájmu zdraví a bezpečnosti. Najdete jej zde.

Všichni návštěvníci užívají grilovací místo a jeho okolí na vlastní nebezpečí a vlastní zodpovědnost. Provozovatel grilovacího místa nezodpovídá za poškození zdraví nebo majetku, které návštěvník způsobí sobě nebo třetí osobě.

O správu a údržbu těchto zařízení se stará společnost Lesy města Brna.

Pokud se návštěvník setká s poškozováním grilovacího místa či jeho vybavení, nechť to neprodleně oznámí společnosti Lesy města Brna,  Křížkovského 247, 664 34 Kuřim, lesní správa Brno, telefon 546 210 027.

Město Brno již dříve vybudovalo na nejexponovanějších místech kolem přehrady nová veřejná WC, převlékárny, sprchy, dětská hřiště a venkovní posilovací stroje.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít