Lidé můžou přivézt nábytek do bytů pro uprchlíky. Město nově sbírá i školní potřeby a hračky

  • 04. března 2022
  • 1 minuta čtení
(ral) - Speciální „pobočku“ léta fungující nábytkové banky zřizuje město na výstavišti. Lidé tak mohou svým darem pomoci vybavit byty, které se připravují pro dlouhodobější pronájem ukrajinských uprchlíků. Banka přijímá nábytek od dnešního poledne každý den včetně víkendů.

Pro nábytkovou banku je vhodné jakékoli funkční základní vybavení bytu: postele, rošty, matrace, židle, stoly, komody nebo kuchyňské linky. Z elektrospotřebičů je možné přivézt ledničky, mrazáky nebo pračky. Odevzdat nábytek je možné denně od 12 do 18 hodin, sběrné místo je na výstavišti v pavilonu G1. Vjezd do něj je umožněn 4. branou (viz mapu).

Shromážděný nábytek poslouží k vybavení městských bytů pro případ, že by bylo potřeba je využít k ubytování lidí, kteří utekli z Ukrajiny před válkou.

Pro další dotazy a posouzení mohou občané i firmy kontaktovat koordinátorku Nábytkové banky Květoslavu Houzarovou na čísle  736 784 599.

Stále je rovněž spuštěna sbírka spacáků, karimatek a dek, které lze darovat na šesti sběrných střediscích dopadu. Na stejných místech nově vybírají také školní potřeby pro děti - sešity, batohy, penály apod. Darovat je možné také hračky.

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít