Přeskočit na obsah

Lidé mohou vybrat studánku k obnově

21. června 2017 1 minuta čtení
(ik) – Lidé mohou vybrat studánku, která bude sponzorsky upravena. V Jihomoravském kraji mohou svůj hlas dát jedné z těchto studánek: Ivanovické, Vrbovec a Pod Novým hradem.

Podrobnosti k projektu Živé studánky i způsob hlasování najdete zde.

„Projekt si klade za cíl pomoci při postupné obnově a opravě studánek, které mají volně přístupný zdroj vody,“ uvedla Kateřina Kordíková, spoluorganizátorka akce. 

Je na programu v šesti krajích ČR. V každém z regionů jsou vytipovány tři studánky a veřejnost určí, která z trojice bude opravena. Hlasovat mohou až do konce července.

Ivanovická studánka
Nachází se za Brnem na konci Ivanovic, a to asi dvě stě metrů za lesní restaurací. Vede tudy jedna z nejpoužívanějších cest do přírodního parku Baba. Je deset let po rekonstrukci, nedávno ji však poškodili vandalové. Voda od té doby vytéká jen mimo skruž. Studánka potřebuje obnovit správný tok.

Studánka Vrbovec
Je na hranici obory na cestě v Údolí oddychu v Bystrci. Studánka přišla o vodu, ucpala se. Dříve sloužila chodcům a cyklistům.  Potřebuje vyhloubit a znovu upevnit kamenné zdivo.

Studánka Pod Nový hradem
Stojí v katastru Olomoučan na Blanensku u frekventované turistické cesty a cyklostezky mezi Adamovem a Blanskem. Potřebuje obnovit přítok od nedaleké skruže na okraji lesa.

Mohlo by vás dále zajímat

Volby do zastupitelstev obcí a do Senátu se blíží
Volby do zastupitelstev obcí a do Senátu se blíží

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.

Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně, foto: Brno 2028
Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně

Třináct kulturních akcí jen do konce listopadu - tak vypadá momentální program nového kulturního prostoru v Brně, bývalého bytu básníka Zeno Kaprála. Unikátní literární salon vznikl pod hlavičkou kandidatury Brna na Evropské hlavní město kultury 2028.