Přeskočit na obsah

Lidé mohou podávat návrhy projektů do participativního rozpočtu o měsíc déle

25. března 2020
V souvislosti s aktuálními nařízeními platnými kvůli šíření koronaviru schválili brněnští radní aktualizované znění Výzvy participativního rozpočtu statutárního města Brna pro ročník 2020/2021. Ta počítá s prodlouženými lhůtami pro podávání projektů i pro sběr podpory.

„Současná karanténní situace lidem komplikuje možnost spolupracovat na přípravě návrhů, a proto jsme se na základě žádostí rozhodli o měsíc rozšířit prostor pro podávání projektů a sběr veřejné podpory,“ vysvětlil druhý náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Radní dnes na svém zasedání posunuli termíny následovně:
Podávání návrhů projektů – do 15. 6. 2020 (původně 15. 5. 2020)
Sběr podpory projektů – do 30. 6. 2020 (původně 31. 5. 2020)
Veřejná setkání s občany – do 15. 6. 2020 (původně 31. 5. 2020)


Veřejnost může v aktuálním ročníku projektu Participativního rozpočtu Dáme na vás navrhnout nápady v celkové výši 35 milionů korun. Pro návrh je potřeba získat buď 50 fyzických podpisů, nebo 300 elektronických lajků.

Zásady, harmonogram i veškeré další informace jsou dostupné na webu damenavas.brno.cz, s dotazy se veřejnost může obracet i na koordinátorky participace obyvatel Mgr. Anetu Fialovou a Ing. Kláru Drápalovou (e-mail: damenavas@brno.cz, tel.: 542 172 493 nebo 542 172 494, mob.: 724 163 476).

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 466
mob.: +420 602 595 170
e-mail: gardonova.katerina@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.

Družstevní bydlení by mohlo rozšířit svou podobu. Vedle výstavby na zelené louce by družstva renovovala i staré městské domy

Město si nechá prověřit další možnost, jak lidem nabídnout dostupné družstevní bydlení, a to formou rekonstrukce zdevastovaných bytových domů. V pilotním režimu by nový záměr mohl být realizován u domu na Mostecké 16. Zda je dům vhodný, prověří předprojekční příprava, kterou dnes radní doporučili zastupitelstvu města svěřit do rukou městské společnosti CD CENTRUM COMS.  

Aprílový úklid jako Brno

Týden před hlavním termínem dobrovolnické akce Ukliďme Česko, kterým je sobota 1. dubna, evidují organizátoři ze spolku Ukliďme Česko v Brně přes 130 nahlášených úklidů. Dobrovolníci se mohou k některé z naplánovaných akcí připojit díky mapě úklidů na www.UklidmeCesko.cz. Akci letos opět podpořila společnost SAKO Brno a záštitu nad ní převzala primátorka města Brna Markéta Vaňková.