Přeskočit na obsah

Lidé mohou podávat návrhy projektů do participativního rozpočtu o měsíc déle

25. března 2020

V souvislosti s aktuálními nařízeními platnými kvůli šíření koronaviru schválili brněnští radní aktualizované znění Výzvy participativního rozpočtu statutárního města Brna pro ročník 2020/2021. Ta počítá s prodlouženými lhůtami pro podávání projektů i pro sběr podpory.

„Současná karanténní situace lidem komplikuje možnost spolupracovat na přípravě návrhů, a proto jsme se na základě žádostí rozhodli o měsíc rozšířit prostor pro podávání projektů a sběr veřejné podpory,“ vysvětlil druhý náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Radní dnes na svém zasedání posunuli termíny následovně:
Podávání návrhů projektů – do 15. 6. 2020 (původně 15. 5. 2020)
Sběr podpory projektů – do 30. 6. 2020 (původně 31. 5. 2020)
Veřejná setkání s občany – do 15. 6. 2020 (původně 31. 5. 2020)


Veřejnost může v aktuálním ročníku projektu Participativního rozpočtu Dáme na vás navrhnout nápady v celkové výši 35 milionů korun. Pro návrh je potřeba získat buď 50 fyzických podpisů, nebo 300 elektronických lajků.

Zásady, harmonogram i veškeré další informace jsou dostupné na webu damenavas.brno.cz, s dotazy se veřejnost může obracet i na koordinátorky participace obyvatel Mgr. Anetu Fialovou a Ing. Kláru Drápalovou (e-mail: damenavas@brno.cz, tel.: 542 172 493 nebo 542 172 494, mob.: 724 163 476).

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 466
mob.: +420 602 595 170
e-mail: gardonova.katerina@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.