Přeskočit na obsah

Lidé mohou podávat návrhy projektů do participativního rozpočtu o měsíc déle

25. března 2020
V souvislosti s aktuálními nařízeními platnými kvůli šíření koronaviru schválili brněnští radní aktualizované znění Výzvy participativního rozpočtu statutárního města Brna pro ročník 2020/2021. Ta počítá s prodlouženými lhůtami pro podávání projektů i pro sběr podpory.

„Současná karanténní situace lidem komplikuje možnost spolupracovat na přípravě návrhů, a proto jsme se na základě žádostí rozhodli o měsíc rozšířit prostor pro podávání projektů a sběr veřejné podpory,“ vysvětlil druhý náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Radní dnes na svém zasedání posunuli termíny následovně:
Podávání návrhů projektů – do 15. 6. 2020 (původně 15. 5. 2020)
Sběr podpory projektů – do 30. 6. 2020 (původně 31. 5. 2020)
Veřejná setkání s občany – do 15. 6. 2020 (původně 31. 5. 2020)


Veřejnost může v aktuálním ročníku projektu Participativního rozpočtu Dáme na vás navrhnout nápady v celkové výši 35 milionů korun. Pro návrh je potřeba získat buď 50 fyzických podpisů, nebo 300 elektronických lajků.

Zásady, harmonogram i veškeré další informace jsou dostupné na webu damenavas.brno.cz, s dotazy se veřejnost může obracet i na koordinátorky participace obyvatel Mgr. Anetu Fialovou a Ing. Kláru Drápalovou (e-mail: damenavas@brno.cz, tel.: 542 172 493 nebo 542 172 494, mob.: 724 163 476).

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 466
mob.: +420 602 595 170
e-mail: gardonova.katerina@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.