Přeskočit na obsah

Lidé budou v Brně uklízet černé skládky a odpad na 84 místech

07. dubna 2017 1 minuta čtení
(ik) - Na 84 místech v Brně budou v sobotu dobrovolníci likvidovat černé skládky a další odpadky v rámci celorepublikové akce Uklidme Česko.

Lidé, kteří se chtějí ještě zapojit, mohou si zjistit informace na webových stránkách http://www.uklidmecesko.cz/.

Akci od roku 2014 zastřešuje spolek Ekosmák. Úklidy si však sami organizují jednotlivci, městské části, spolky i nejrůznější organizace včetně zoologické zahrady.

„Například na Červeném kopci je tak velká skládka, že se ji nepodařilo loni zlikvidovat. Budeme tam pokračovat a doufat, že se to letos podaří,“ uvedl Radek Janoušek ze spolku Ekosmák.

Aby se lidé při úklidu neporanili, budou pracovat v rukavicích. "Doručili jsme pořadatelům čtyři a půl tisíce pytlů a přes čtyři tisíce párů rukavic. Další ještě na žádost doplníme," uvedl Martin Drozd, mluvčí městské firmy Sako, která pomůcky zajistila.

Loni se do akce v Česku zapojilo 86 000 dobrovolníků, kteří sesbírali přes 1600 tun odpadu. Z tohoto množství se podařilo 23 procent vytřídit.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.

Oslavy 30. výročí Centra experimentálního divadla
Brněnská hra s experimentem. CED slaví třicetiny

Divadlo je jako umělecká forma jedinečné v nekonečnosti možností svého vyjádření. V Brně máme navíc privilegium – jsme už 30 let svědky, diváky a účastníky velmi aktivního „osahávání hranic“ divadla. A to vše díky Centru experimentálního divadla, známému také pod zkratkou CED.