Letní tipy: vyrazte za venkovním promítáním nebo divadlem - Tiskový servis

Letní tipy: vyrazte za venkovním promítáním nebo divadlem

Rozličný výběr zážitků si přichystal první červencový víkend. V brněnských ulicích pokračuje festival Uprostřed, chystá se putování po stopách Napoleona nebo venkovní představení na Biskupském dvoře. Zároveň se nezastavuje ani promítání v letních kinech.

Program letního kina na Špilberku. Foto: Letní kino Špilberk

Program letního kina na Špilberku. Foto: Letní kino Špilberk

Na Biskupském dvoře se připravuje letní program Městského divadla Brno. V pátek 5. i sobotu 6. července tam zhlédnete představení Proč bychom se netěšili na Smetanu, jež po oba dny začíná od 20.30 hodin. Ujít si nenechte ani pokračování festivalu Uprostřed, v rámci něhož v neděli 7. července vystoupí kapela Frappé. Poslechnete si ji od 19 hodin na Staré radnici.

Hudební zážitek vás nemine ve stejný den i hodinu ani v jezuitském kostele, kde vrcholí Brněnský varhanní festival. Při jeho závěrečném koncertu navíc oslaví 101. narozeniny zakladatelka festivalu Alena Veselá.

Jen posledních pár vstupenek zbývá na nedělní autenTICkou prohlídku nazvanou Legendární Napoleon v Brně. Projděte si přibližně dvouhodinovou trasu, při níž poznáte, jak vypadala Napoleonova okupace města, kde byl ubytován či která místa byla dějištěm historických událostí. Sraz je v 16.30 hodin u Jošta na Moravském náměstí.

Bohaté jsou i rozvrhy letních kin, jejichž program se nezastaví po celý víkend. Promítání pojede například v letním kině Brna-střed, na Špilberku nebo v zahradě vily Löw-Beer. Přehled nejbližších představení naleznete na www.letnaky.cz/brno, případně se dozvíte více v našem článku zde.

Brno opět přivítá také mezinárodní fotbalový turnaj fanoušků Eurofanz. Měření sil příznivců nejen z různých zemí Evropy, ale třeba i z Brazílie nebo Mexika se uskuteční na umělce za Lužánkami. Bližší informace zjistíte na facebookové události akce.

Další články z rubriky