Letní Olympiáda dětí a mládeže je zahájena, dnes začínají soutěže

  • 25. června 2017
  • 1 minuta čtení
(taz) – V pavilonu F na brněnském výstavišti byla v sobotu v podvečer slavnostně zahájena největší sportovní akce letošního roku pro děti a mládež - VIII. Hry olympiády dětí a mládeže 2017. Součástí ceremoniálu bylo nastoupení výprav všech krajů a sliby sportovců. Čest zapálit olympijský oheň se v Brně dostalo rychlobruslařce Martině Sáblíkové a cyklistovi Janu Hirtovi. Mladé sportovce pozdravil při zahájení her i primátor města Brna Petr Vokřál.

Olympiáda dětí a mládeže se do Brna vrací po 12 letech. V zářijové volbě o pořadatelství uspěl Jihomoravský kraj těsně před Prahou.

Sportovní soutěže začínají v neděli, závěrečný ceremoniál uzavře hry ve středu 28. června. Závodit se bude na třiceti sportovištích, své síly změří čtyři a půl tisíce sportovců ve 22 sportovních odvětvích.

Jihomoravský kraj na olympiádu vysílá celkem 272 sportovců. „Sportovci mají ambice se předvést v plné síle, a navíc mají výhodu domácí půdy,“ uvedla vedoucí výpravy Jihomoravského kraje Kateřina Konečná. Jeho vlajkonoškou byla veslařka a skifařka Mirka Topinková-Knapková.

Celý program VIII. letní olympiády dětí a mládeže je přístupný na webových stránkách akce. Najdete zde také fotogalerie z jednotlivých dnů a další aktuality.

Primátor P. Vokřál (vpravo) spolu s hejtmanem Jihomoravského kraje B. Šimkem a předsedou Českého olympijského výboru J. Kejvalem zahajují Olympiádu dětí a mládeže 2017 v Brně. Foto: ODM 2017Sportovci Jihomoravského kraje slavnostně nastupují na Olympiádu dětí a mládeže 2017. Foto: ODM 2017

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít