Přeskočit na obsah

Letní Olympiáda dětí a mládeže je zahájena, dnes začínají soutěže

25. června 2017 1 minuta čtení
(taz) – V pavilonu F na brněnském výstavišti byla v sobotu v podvečer slavnostně zahájena největší sportovní akce letošního roku pro děti a mládež - VIII. Hry olympiády dětí a mládeže 2017. Součástí ceremoniálu bylo nastoupení výprav všech krajů a sliby sportovců. Čest zapálit olympijský oheň se v Brně dostalo rychlobruslařce Martině Sáblíkové a cyklistovi Janu Hirtovi. Mladé sportovce pozdravil při zahájení her i primátor města Brna Petr Vokřál.

Olympiáda dětí a mládeže se do Brna vrací po 12 letech. V zářijové volbě o pořadatelství uspěl Jihomoravský kraj těsně před Prahou.

Sportovní soutěže začínají v neděli, závěrečný ceremoniál uzavře hry ve středu 28. června. Závodit se bude na třiceti sportovištích, své síly změří čtyři a půl tisíce sportovců ve 22 sportovních odvětvích.

Jihomoravský kraj na olympiádu vysílá celkem 272 sportovců. „Sportovci mají ambice se předvést v plné síle, a navíc mají výhodu domácí půdy,“ uvedla vedoucí výpravy Jihomoravského kraje Kateřina Konečná. Jeho vlajkonoškou byla veslařka a skifařka Mirka Topinková-Knapková.

Celý program VIII. letní olympiády dětí a mládeže je přístupný na webových stránkách akce. Najdete zde také fotogalerie z jednotlivých dnů a další aktuality.

Primátor P. Vokřál (vpravo) spolu s hejtmanem Jihomoravského kraje B. Šimkem a předsedou Českého olympijského výboru J. Kejvalem zahajují Olympiádu dětí a mládeže 2017 v Brně. Foto: ODM 2017Sportovci Jihomoravského kraje slavnostně nastupují na Olympiádu dětí a mládeže 2017. Foto: ODM 2017

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.