Letní kino na výstavišti zahájí Big Lebowski

  • 04. července 2017
  • 2 minuty čtení
(jsm) – Nabídku brněnských letních kin rozšíří i další kino, které bude hrát na výstavišti. Jako jediné v Brně nabídne moderní LED obrazovku, díky které budou představení začínat už před soumrakem ve 20 hodin. Promítat se bude vždy o víkendech od pátku do neděle. První projekce odstartuje v pátek 7. července kultovním filmem Big Lebowski s Jeffem Bridgesem v hlavní roli.

 „Cílíme na lidi, kteří se chtějí po skončení promítání jít ještě bavit do města. Film neskončí po půlnoci, jak je obvyklé, ale o několik hodin dřív,“ vysvětluje manažerka projektu letního kina Zuzana Binderová.

Dřívější začátek ocení i rodiče s dětmi.  Pro ty jsou určena nedělní představení. V neděli 9. července tak rodiny s dětmi uvidí animovaný film Čtyřlístek ve službách krále, do konce července je čekají například filmy V hlavě, Tajný život mazlíčků a Pojedeme k moři.

V době, kdy se na výstavišti konají další akce, bude program kina tematicky zaměřený. Závod historických formulí a motocyklů Brno Revival Mezi pavilony tak v sobotu 15. července doplní promítání oceňovaného amerického filmu Rivalové, který popisuje vztah legendárních pilotů F1 Nikiho Laudy a Jamese Hunta. V srpnu pak kino tematicky doprovodí i veletrhy textilu a obuvi Styl a Kabo.

Kino s tribunou s kapacitou 250 míst a obrazovkou o rozměru 6 x 4 metry je umístěno poblíž hlavního vstupu. Do areálu se lidé dostanou přes kongresové centrum přímo ze zastávky tramvaje č. 1. Parkování je situováno před hlavní vchod a bude zdarma. V prostoru kina bude k dispozici i stánek s občerstvením.

Vstupné je symbolických 50 korun, první víkend od 7. do 9. července bude kino promítat zdarma. Vstupenky budou v prodeji vždy hodinu před představením na místě.

Program kina naleznete zde.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít