Letní kina spouštějí provoz

  • 23. června 2017
  • 2 minuty čtení
(java) - K teplým měsícům neodmyslitelně patří i letní kina. Promítat se letos bude na nádvoří radnice městské části Brno-střed, na Brněnské přehradě, ve dvoraně Městského divadla Brno, na hradu Špilberku, nebo na nádvoří Místodržitelského paláce.

Dnes zahájí provoz letní kino na nádvoří radnice Brno-střed. Od 20 hodin zahraje nejdříve swingové trio SWIO, na které naváže ve 21.30 hodin promítání filmu Tomáše Vorla Kouř.
Novinkou letošního roku je dramaturgické zaměření na režisérské osobnosti. Na úvodní večer je vstup volný. Na další dny lze vstupenky zakoupit přímo na místě hodinu před začátkem promítání. Více informací včetně podrobného programu najdete na www.kinobude.cz.

Dalším místem, kde se bude promítat pod širým nebem je plážový klub Ahoy na Brněnské přehradě. Ten se každé pondělí a úterý promění v letní kino. V pondělí 28. června se bude promítat film Zacka Snydera Watchmen. Vstupné je zdarma. Více informací najdete na www.ahoybrno.cz.

Od středy 28. června bude v provozu i letní kinorestaruace na Dvoře Městského divadla Brno. Letošní sezónu zahájí snímek argentinsko-španělské produkce Divoké historky. Na zahajovací film je vstup zdarma. Připravena je i mokrá varianta, kdy lze film sledovat ze zastřešené terasy. Vstupenky zakoupíte v předprodeji TIC Brno na ulici Panenská, nebo přímo na místě od 20.00 hodin. Více informací včetně programu najdete na www.letnikinobrno.cz.

Od 1. července pak spustí provoz Letní kino Špilberk, kde si kromě promítání můžete užít i krásný výhled na večerní Brno. Vstupenky zakoupíte přímo na místě 30 minut před promítáním. Hraje se každou středu, pátek a sobotu.  Bližší informace získáte na www.letnikinospilberk.cz.

Také Univerzitní kino Scala ve spolupráci s Moravskou galerií přichází od 1. července s promítáním pod širým nebem, a to v unikátním prostoru nádvoří Místodržitelského paláce. Vstupenky na Scalní letňák je možné zakoupit v předprodeji na pokladně kina Scala, nebo přímo na místě půl hodiny před promítáním. Bližší informace získáte na www.kinoscala.cz/cz/cyklus/scalni-letnak-251.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít