Přeskočit na obsah

Lesná se dočká sportovní haly

09. června 2021

Multifunkční sportovní hala připravená hostit prvoligové zápasy například ve florbalu nebo házené by mohla vzniknout na severu Brna na Lesné. Spolek Aréna Lesná žádá město o dotaci na její zhotovení. Brněnští radní doporučili zastupitelům tuto žádost schválit v případě, že budou dodrženy všechny podmínky smlouvy.

Projekt nového multifunkčního sportoviště v městské části Brno-sever vede spolek Aréna Lesná, kterému by mělo město poskytnout dotaci v maximální výši 12 400 000 korun. Aréna Lesná vyroste v jižní části sídliště pod kruhovým objezdem u ulic Okružní a Seifertova. Celková hodnota projektu je 60 292 200 korun včetně DPH. Město Brno si stanovilo podmínku, že spolek musí před získáním dotace doložit rozhodnutí o přidělení dotace od Národní sportovní agentury, která má na vznik haly přispět 42 204 540 korun. Zbylé náklady bude hradit samotný spolek.

„Čtvrť Lesná doposud nedisponuje adekvátním sportovištěm, které by vyhovovalo jak kapacitně, tak bezpečnostně a sloužilo dětem i dospělým. V současné době se na místě budoucí haly nachází technické budovy, které ustoupí nové stavbě. Do budoucna bude zařízení sloužit hráčům florbalu, házené, futsalu, volejbalu, korfbalu, badmintonu a dalším. Projekt také počítá s bezbariérovým vstupem jak do zázemí haly, tak i na ochoz s kapacitou až 300 lidí, odkud budou moci fanoušci sledovat prvoligová utkání,“ uvedl radní pro školství a sport Jaroslav Suchý.

Spolek nyní musí doložit všechny povinné dokumenty, aby mu byla dotace poskytnuta, a to včetně územního rozhodnutí a stavebního povolení. Zároveň se v projektu počítá s tím, že stavba bude pouze dočasná, prozatím do roku 2041.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.