Přeskočit na obsah

Lávka pod hradem Veveří bude do konce října uzavřena

06. září 2018 2 minuty čtení
(rek) – 10. září začne na lávce pod hradem Veveří u Brněnské přehrady kompletní výměna dřevěných nosníků. Druhá etapa opravy potrvá do konce října a státní podnik Lesy České republiky vyjde na téměř 2,8 milionu korun.

Loni se výměny dočkaly dubové podélníky a příčníky, letos čeká lávku pod hradem Veveří nedaleko Brněnské přehrady druhá a poslední etapa rekonstrukce. Stavba, kterou státní podnik Lesy ČR vybudoval na místě v roce 2007, bude kvůli ní uzavřena od 10. září až do konce října.

„Tentokrát se výměny dočkají dřevěné nosníky lávky a tím bude lávka kompletně opravena,“ říká ředitel Krajského ředitelství Lesů ČR v Brně Dalibor Šafařík s tím, že také letos státní podnik čekal s opravami na skončení letní sezony, aby co nejméně narušoval možnost turistů navštívit hrad Veveří. Lávka totiž přístup k němu značně usnadňuje.

„Už nyní je ale přístup na lávku částečně omezený, žádáme proto návštěvníky o opatrnost a respektování omezení. Návštěvníci se k hradu dostanou i v době rekonstrukce: tak jako dříve půjdou asi sto metrů po silnici a potom dále po lesní pěšině,“ dodává Šafařík.

Lávka vznikla před jedenácti lety a v roce 2007 získala ocenění v soutěži Stavba Jihomoravského kraje. Postupem času ji však poškodily dřevokazné houby a vlhko, takže bylo nutné ji kompletně rekonstruovat. Cena letošní etapy opravy bude téměř 2,8 milionu korun.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.

Oslavy 30. výročí Centra experimentálního divadla
Brněnská hra s experimentem. CED slaví třicetiny

Divadlo je jako umělecká forma jedinečné v nekonečnosti možností svého vyjádření. V Brně máme navíc privilegium – jsme už 30 let svědky, diváky a účastníky velmi aktivního „osahávání hranic“ divadla. A to vše díky Centru experimentálního divadla, známému také pod zkratkou CED.