Lávka pod hradem Veveří bude do konce října uzavřena

  • 06. září 2018
  • 2 minuty čtení
(rek) – 10. září začne na lávce pod hradem Veveří u Brněnské přehrady kompletní výměna dřevěných nosníků. Druhá etapa opravy potrvá do konce října a státní podnik Lesy České republiky vyjde na téměř 2,8 milionu korun.

Loni se výměny dočkaly dubové podélníky a příčníky, letos čeká lávku pod hradem Veveří nedaleko Brněnské přehrady druhá a poslední etapa rekonstrukce. Stavba, kterou státní podnik Lesy ČR vybudoval na místě v roce 2007, bude kvůli ní uzavřena od 10. září až do konce října.

„Tentokrát se výměny dočkají dřevěné nosníky lávky a tím bude lávka kompletně opravena,“ říká ředitel Krajského ředitelství Lesů ČR v Brně Dalibor Šafařík s tím, že také letos státní podnik čekal s opravami na skončení letní sezony, aby co nejméně narušoval možnost turistů navštívit hrad Veveří. Lávka totiž přístup k němu značně usnadňuje.

„Už nyní je ale přístup na lávku částečně omezený, žádáme proto návštěvníky o opatrnost a respektování omezení. Návštěvníci se k hradu dostanou i v době rekonstrukce: tak jako dříve půjdou asi sto metrů po silnici a potom dále po lesní pěšině,“ dodává Šafařík.

Lávka vznikla před jedenácti lety a v roce 2007 získala ocenění v soutěži Stavba Jihomoravského kraje. Postupem času ji však poškodily dřevokazné houby a vlhko, takže bylo nutné ji kompletně rekonstruovat. Cena letošní etapy opravy bude téměř 2,8 milionu korun.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít