Přeskočit na obsah

Květinovou výzdobu a údržbu vybraných ploch zajistí Veřejná zeleň města Brna

17. března 2021
O květinovou výzdobu oken magistrátních budov a údržbu vybraných ploch se letos postará Veřejná zeleň města Brna. Rozhodli o tom na dnešním jednání radní.

„Na magistrátních budovách se každoročně od jara do podzimu zajišťuje květinová výzdoba oken, která přispívá k oživení středu města. Letos za tuto službu, v níž je zahrnuta také údržba některých ploch zeleně, zaplatí město Brno 359 809 korun bez DPH,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Květinová výzdoba vylepší vzhled administrativních budov Magistrátu města Brna. „Jedná se o Novou radnici včetně nádvoří, Starou radnici, dále pak budovy Dominikánské náměstí 3, Husova 3, 5 a 12, Malinovského náměstí 3, Koliště 19 a Kounicova 67,“ upřesnil náměstek pro oblast správy majetku Jiří Oliva a pokračoval: „Údržba zeleně zahrnuje odplevelení, a také prořezávání a postřik stromů nebo keřů v Rajském dvoře, na Nové radnici, před krytem 10-Z na ulici Husova, ve dvorním traktu objektu Husova 5 a na terase objektu Kounicova 67.“

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.