Přeskočit na obsah

Květinovou výzdobu a údržbu vybraných ploch zajistí Veřejná zeleň města Brna

17. března 2021

O květinovou výzdobu oken magistrátních budov a údržbu vybraných ploch se letos postará Veřejná zeleň města Brna. Rozhodli o tom na dnešním jednání radní.

„Na magistrátních budovách se každoročně od jara do podzimu zajišťuje květinová výzdoba oken, která přispívá k oživení středu města. Letos za tuto službu, v níž je zahrnuta také údržba některých ploch zeleně, zaplatí město Brno 359 809 korun bez DPH,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Květinová výzdoba vylepší vzhled administrativních budov Magistrátu města Brna. „Jedná se o Novou radnici včetně nádvoří, Starou radnici, dále pak budovy Dominikánské náměstí 3, Husova 3, 5 a 12, Malinovského náměstí 3, Koliště 19 a Kounicova 67,“ upřesnil náměstek pro oblast správy majetku Jiří Oliva a pokračoval: „Údržba zeleně zahrnuje odplevelení, a také prořezávání a postřik stromů nebo keřů v Rajském dvoře, na Nové radnici, před krytem 10-Z na ulici Husova, ve dvorním traktu objektu Husova 5 a na terase objektu Kounicova 67.“

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.