Přeskočit na obsah

Kuchaři budou vařit na Základní škole Arménská v nové a moderní kuchyni

09. září 2021
Během čtyř měsíců zvládli stavbaři zrekonstruovat kuchyni na Základní škole Arménská v brněnských Bohunicích. V jejích prostorech se denně připravují obědy pro 560 strávníků. Ve čtvrtek 9. září 2021 proběhlo její slavnostní otevření.

„Město Brno každoročně vyhrazuje na opravu škol a školských zařízení přibližně 200 milionů korun. Naší snahou je, abychom vytvořili pro žáky, pedagogy a další zaměstnance kvalitní a podnětné prostředí. V létě letošního roku byla například kompletně zrekonstruována kuchyně na Základní škole Arménská, a to za 16,2 milionu Kč. Poslední částečné opravy zde proběhly před více než 20 lety, např. vzduchotechnika byla před rekonstrukcí stále původní a také nefunkční. Nyní je kuchyně vybavená moderním náčiním, jako je regenerátor pro ohřev jídel nebo režon na ohřev talířů,“ vysvětlil 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Práce probíhaly od května do konce srpna a byla to největší rekonstrukce prostor za historii školy.V rámci projektu byly opraveny všechny rozvody a vzduchotechnika. Dále byla položena dlažba, obklady, vyměněno veškeré gastro zařízení. Žáci se mohou těšit také na nová výdejní okénka a objednávací terminál. Těší mě, že se vše zvládlo opravit v termínu a kuchyně bude opět sloužit, a to nejen žákům a zaměstnancům školy. Z celkového počtu strávníků je nově i několik desítek seniorů, kteří si vybrali tuto školní jídelnu poté, co kuchyně v nedaleké NADĚJI byla nucena omezit nabídku obědů pro veřejnost,“ podotkl Antonín Crha, starosta městské části Brno-Bohunice.

Základní škola na Arménské 21, kterou navštěvuje 500 žáků, letos oslavila 45. výročí od založení. Veškeré informace najdete na www.zsarmenska.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.