Kuchaři budou vařit na Základní škole Arménská v nové a moderní kuchyni - Tiskový servis

Kuchaři budou vařit na Základní škole Arménská v nové a moderní kuchyni

  • 09. září 2021
  • 2 minuty čtení

Během čtyř měsíců zvládli stavbaři zrekonstruovat kuchyni na Základní škole Arménská v brněnských Bohunicích. V jejích prostorech se denně připravují obědy pro 560 strávníků. Ve čtvrtek 9. září 2021 proběhlo její slavnostní otevření.

„Město Brno každoročně vyhrazuje na opravu škol a školských zařízení přibližně 200 milionů korun. Naší snahou je, abychom vytvořili pro žáky, pedagogy a další zaměstnance kvalitní a podnětné prostředí. V létě letošního roku byla například kompletně zrekonstruována kuchyně na Základní škole Arménská, a to za 16,2 milionu Kč. Poslední částečné opravy zde proběhly před více než 20 lety, např. vzduchotechnika byla před rekonstrukcí stále původní a také nefunkční. Nyní je kuchyně vybavená moderním náčiním, jako je regenerátor pro ohřev jídel nebo režon na ohřev talířů,“ vysvětlil 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Práce probíhaly od května do konce srpna a byla to největší rekonstrukce prostor za historii školy.V rámci projektu byly opraveny všechny rozvody a vzduchotechnika. Dále byla položena dlažba, obklady, vyměněno veškeré gastro zařízení. Žáci se mohou těšit také na nová výdejní okénka a objednávací terminál. Těší mě, že se vše zvládlo opravit v termínu a kuchyně bude opět sloužit, a to nejen žákům a zaměstnancům školy. Z celkového počtu strávníků je nově i několik desítek seniorů, kteří si vybrali tuto školní jídelnu poté, co kuchyně v nedaleké NADĚJI byla nucena omezit nabídku obědů pro veřejnost,“ podotkl Antonín Crha, starosta městské části Brno-Bohunice.

Základní škola na Arménské 21, kterou navštěvuje 500 žáků, letos oslavila 45. výročí od založení. Veškeré informace najdete na www.zsarmenska.cz

Další články z rubriky