Křižovatku Karlovy a Provazníkovy ulice čekají v létě stavební práce

  • 25. května 2017
  • 2 minuty čtení
(taz, gak) – Další etapa přípravných prací velkého městského okruhu v lokalitě Tomkovo náměstí–Rokytova. Dotknou se ulice Karlova a křižovatky s ulicí Provazníkovou zná svého zhotovitele. Městská rada vybrala nabídku společnosti Eurovia CS.

 „V této oblasti je třeba provést kompletní modernizaci sítí a také demoliční práce, které jsou nutné z důvodů navazující výstavby velkého městského okruhu v úseku Tomkovo náměstí a Rokytova. Připravujeme se tak na to, abychom v době stavby této části velkého městského okruhu zachovali průjezd touto oblastí ve dvou pruzích,“ uvedl náměstek primátora Richard Mrázek.

Veškeré opravy a rekonstrukce v této oblasti se budou konat během prázdnin, kdy je veřejná i hromadná doprava méně intenzivní. Poté budou pokračovat jen demolice, které by měly být hotové v lednu 2018.

Náklady na tuto etapu vyjdou na téměř 22 milionů korun.

Předpokládaný vliv na dopravu:
  • V průběhu této rekonstrukce bude zachován průjezd po hlavním tahu 2+2 pruhy, mimo max. 3 týdny, kdy dojde na omezení 2+1, případně 1+1.
  • Vedlejší ulice Karlova bude po dobu rekonstrukce uzavřena, případné zprovoznění je v plánu podle možností ve směru z centra města. Objízdná trasa bude vedena ulicí Valchařskou.
  • Vzhledem k uzavření Karlovy ulice nebude nutné řídit v tomto místě provoz semaforem.
  • Trolejbusy linek 25 a 26 budou nahrazeny autobusy, a to od zastávky Merhautova. Do Vinohrad bude posílena trolejbusová linka 27. Provoz ostatních linek bude zachován.


Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít