Přeskočit na obsah

Křižovatka Poříčí–Rybářská bude bezpečnější. Díky rozšíření jízdních pruhů, novým chodníkům i přechodům

05. února 2020
Bezpečný příchod k lávce přes řeku Svratku. Tak by se dal shrnout cíl investičního záměru, který dnes schválili brněnští radní. Rekonstrukci křižovatky Poříčí–Rybářská za zhruba 8,5 milionu Kč vč. DPH plánují na příští rok.

„Investice spočívá v rozšíření ústí ulice Rybářské na tři pruhy, v úpravě stávajícího chodníku a vybudování nového. Chodníky i přechody pro chodce budou bezbariérové, na silnici přibydou rozdělovací ostrůvky. Nově bude křižovatka řízena semafory,“ uvedl radní města Brna pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Lávka přes Svratku je po vážné dopravní nehodě, která se stala na blízkém přechodu pro chodce v listopadu loňského roku, na pokyn Jihomoravského kraje uzavřená. Spojuje Poříčí s Táborského nábřežím. Při výstavbě protipovodňových opatření, která se aktuálně připravuje, se počítá s vybudováním nové lávky. Ta bude mírně posunutá směrem proti proudu a její rampa bude navazovat na krajní jízdní pruh Poříčí, kde nyní není chodník. Aby k lávce mohl vést bezpečný přechod, bude zároveň potřeba vytvořit na její straně prostor pro chodce čekající na zelenou.

Projekt bude zapotřebí koordinovat nejen se stavbou protipovodňových opatření, ale také s developerským projektem Mendel Plaza nebo polyfunkčním souborem Rybářka.

„Akci jsme zařadili do operativního plánu investic. Předpokládáme, že by k rekonstrukci mohlo dojít už příští rok,“ dodal Petr Kratochvíl.

Mgr. Radka Loukotová
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: loukotova.radka@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.