Přeskočit na obsah

Křižovatka Poříčí–Rybářská bude bezpečnější. Díky rozšíření jízdních pruhů, novým chodníkům i přechodům

05. února 2020

Bezpečný příchod k lávce přes řeku Svratku. Tak by se dal shrnout cíl investičního záměru, který dnes schválili brněnští radní. Rekonstrukci křižovatky Poříčí–Rybářská za zhruba 8,5 milionu Kč vč. DPH plánují na příští rok.

„Investice spočívá v rozšíření ústí ulice Rybářské na tři pruhy, v úpravě stávajícího chodníku a vybudování nového. Chodníky i přechody pro chodce budou bezbariérové, na silnici přibydou rozdělovací ostrůvky. Nově bude křižovatka řízena semafory,“ uvedl radní města Brna pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Lávka přes Svratku je po vážné dopravní nehodě, která se stala na blízkém přechodu pro chodce v listopadu loňského roku, na pokyn Jihomoravského kraje uzavřená. Spojuje Poříčí s Táborského nábřežím. Při výstavbě protipovodňových opatření, která se aktuálně připravuje, se počítá s vybudováním nové lávky. Ta bude mírně posunutá směrem proti proudu a její rampa bude navazovat na krajní jízdní pruh Poříčí, kde nyní není chodník. Aby k lávce mohl vést bezpečný přechod, bude zároveň potřeba vytvořit na její straně prostor pro chodce čekající na zelenou.

Projekt bude zapotřebí koordinovat nejen se stavbou protipovodňových opatření, ale také s developerským projektem Mendel Plaza nebo polyfunkčním souborem Rybářka.

„Akci jsme zařadili do operativního plánu investic. Předpokládáme, že by k rekonstrukci mohlo dojít už příští rok,“ dodal Petr Kratochvíl.

Mgr. Radka Loukotová
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: loukotova.radka@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.