Přeskočit na obsah

Křižovatka na Charbulově bude díky rekonstrukci průjezdnější

26. února 2020

Stav křižovatky v ulici Charbulova už není vyhovující a neodpovídá normám. Je zde nevhodně umístěna původní autobusová zastávka, při zastavení autobusu dochází k blokování provozu. Na veřejnou zakázku rekonstrukce okružní křižovatky v ulicích Charbulova, Řehořova, Húskova a Štolcova dnes radní vybrali jako dodavatele společnost Inženýrské stavby Brno.

Stavební práce začnou v březnu. Předpokládaný termín jejich dokončení je stanoven na prosinec 2020. Kromě křižovatky bude rekonstruována také kanalizace, vodovod a inženýrské sítě.

„Součástí stavby bude také úprava vozovky, vybudování chodníku, autobusové zastávky, odvodnění vozovky a realizace veřejného osvětlení. Celková cena rekonstrukce včetně DPH se vyšplhá na 19 699 115 Kč. Křižovatka bude nově lépe průjezdná a rekonstrukce zajistí plynulejší dopravu. Bude zde lépe řešeno napojení na ulici Řehořova. Opraví se také přechody včetně jejich osvětlení, tím se zvýší bezpečnost,“ uvedl radní pro oblast investic David Grund.

Stavba bude realizovaná za úplné uzavírky pro individuální dopravu. V rámci stavby bude v co nejvyšší míře zachována průjezdnost MHD a vozidel IZS. Objízdná trasa pro individuální dopravu se předpokládá ulicí Černovickou, Olomouckou a Ostravskou.

V souběhu bude realizována Rekonstrukce plynovodu – GasNet s. r. o., Přeložka kabelů VN, NN – E.ON ČR s. r. o., Optické propojení ÚMČ Černovice – Dial Telecom a. s. a Optická trasa – SMART Comp. a. s.

Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.