Přeskočit na obsah

Křenová 76: Město vyhlašuje nové výběrové řízení na zhotovitele

16. října 2019
Město Brno pokračuje v rekonstrukci bytových domů. Aktuálně radní schválili vyhlášení výběrového řízení na zhotovitele opravy někdejší celnice na Křenové.

Dům na Křenové 76 je samostatně stojící dvoupatrová budova se čtyřmi byty a jedním nebytovým prostorem. Po provedení stavebně-technického průzkumu bylo zjištěno, že je ve velmi špatném stavu a je potřeba jej zrekonstruovat. Město zde chce vybudovat 7 startovacích bytů pro mladé.

„Již dříve jsme vypsali výběrové řízení na opravu bytového domu na Křenové 76. Přihlásily se do něj firmy, které nabízely výrazně vyšší cenu, než byly předpokládané náklady. Z tohoto důvodu bylo výběrové řízení zrušeno. Po vystěhování posledního nájemníka a uvolnění domu byla provedena aktualizace rozpočtu na cenovou úroveň pro letošní rok. Dům je tedy nyní připraven na rekonstrukci. Pokud vše půjde bez potíží, tak můžeme začít stavět na konci letošního roku,“ uvedl náměstek primátorky pro oblast bydlení a správu majetku Oliver Pospíšil.

Předpokládaný termín zahájení realizace je prosinec 2019, oprava bude podle plánu dokončena v říjnu 2020. Počítá se s náklady ve výši 23,9 milionu Kč. Původní vzhled objektu zůstane zachován z důvodu jeho historické hodnoty. V minulosti sloužil jako celnice.

Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Kultura zná svoje priority na roky 2023–2025. Druhý akční plán ještě musí schválit zastupitelé

Proces připomínkování a projednávání Akčního plánu Strategie kultury a kreativních odvětví města Brna na roky 2023–2025 dnes fakticky ukončila Rada města Brna, zbývá schválení zastupitelstvem.

Na prvňáčky bude v září ve třídách opět čekat dárkový balíček od Brna

Kvalitní pastelky, vodovky nebo sešit do školy, ale taky volnočasová hra Double, bonbony nebo tetovačka – to všechno udělá radost malým školákům a školačkám, kteří v září zahájí svou základoškolskou éru. Tisíce dárkových balíčků město spolu s Teplárnami rozdává už popáté. Radní dnes schválili firmu, která sety pro město připraví na míru.

Město stále ulehčuje spojení s vídeňským letištěm

Od prosince loňského roku město Brno zajišťuje přímé vlakové spojení s vídeňským letištěm. Pro větší pohodlí cestujících také od února nabízí zvýhodněné parkování na P+R v Líšni, ze kterého zájemce zdarma odveze vůz dopravního podniku na vlakové nádraží. Služba bude pokračovat i nadále.

V srpnu se rezidentní parkování rozšíří do oblasti Lerchova a části Viniční

Brněnští radní dnes vydali nařízení, kterým se mění vymezení ulic, v nichž platí rezidentní parkování. Díky tomu budou modré zóny fungovat od 14. srpna 2023 v oblasti 1-17 Lerchova a v části 5-07 Viniční. V obou nově přidaných částech města bude platit návštěvnická zóna C s regulací ve všední dny mezi 17. a 6. hodinou. Rezidenti a abonenti se řídí stejnými pravidly jako všude jinde.