Přeskočit na obsah

Křenová 76: Město vyhlašuje nové výběrové řízení na zhotovitele

16. října 2019

Město Brno pokračuje v rekonstrukci bytových domů. Aktuálně radní schválili vyhlášení výběrového řízení na zhotovitele opravy někdejší celnice na Křenové.

Dům na Křenové 76 je samostatně stojící dvoupatrová budova se čtyřmi byty a jedním nebytovým prostorem. Po provedení stavebně-technického průzkumu bylo zjištěno, že je ve velmi špatném stavu a je potřeba jej zrekonstruovat. Město zde chce vybudovat 7 startovacích bytů pro mladé.

„Již dříve jsme vypsali výběrové řízení na opravu bytového domu na Křenové 76. Přihlásily se do něj firmy, které nabízely výrazně vyšší cenu, než byly předpokládané náklady. Z tohoto důvodu bylo výběrové řízení zrušeno. Po vystěhování posledního nájemníka a uvolnění domu byla provedena aktualizace rozpočtu na cenovou úroveň pro letošní rok. Dům je tedy nyní připraven na rekonstrukci. Pokud vše půjde bez potíží, tak můžeme začít stavět na konci letošního roku,“ uvedl náměstek primátorky pro oblast bydlení a správu majetku Oliver Pospíšil.

Předpokládaný termín zahájení realizace je prosinec 2019, oprava bude podle plánu dokončena v říjnu 2020. Počítá se s náklady ve výši 23,9 milionu Kč. Původní vzhled objektu zůstane zachován z důvodu jeho historické hodnoty. V minulosti sloužil jako celnice.

Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.