Přeskočit na obsah

Kreativním voucherům se daří. Město projekt opět podpoří částkou 4,5 milionu korun

15. června 2022

Na Kreativní vouchery opět půjde 4,5 milionu korun. Město tak dál podporuje malé a střední firmy v rozvoji.

„Kreativní vouchery poskytuje inovační agentura JIC na základě podpory města Brna již od roku 2016. Vouchery cílí na malé a střední podniky, jejichž službám a produktům by prospěl originální a funkční design, kvalitní web nebo jiný typ profesionální prezentace. Pomáhají překonat počáteční obavy z navázání spolupráce se specifickým světem poskytovatelů kreativních služeb a plně využít potenciál neotřelých a profesionálních řešení. Je to jedna z cest, jak lze uspět nejen na domácím, ale také na mezinárodním trhu. I v letošním roce město Brno podpoří tento unikátní projekt dotací ve výši 4,5 milionu korun poskytnutou JIC. Finálně musí doporučení rady schválit zastupitelstvo,“ konstatovala primátorka města Brna Markéta Vaňková.

To, že vouchery dobře plní svoji funkci, dokládá i vyhodnocení čtyř ročníků programu z období 2016–2020 zveřejněné na webových stránkách projektu. „Evaluace ukazuje i to, že program má pákový efekt, kdy za čtyři ročníky bylo na podporu vydáno 20,9 milionu korun a dalších 12,1 milionu zaplatily firmy buď za projekty nad rámec dotace, což obnáší 8,2 milionu, nebo dokonce zcela bez dotace, což je dalších 3,9 milionu. Díky kreativním voucherům se podařilo vytvořit na jednom místě jedinečný zdroj agentur a freelancerů, takzvanou Kreativní galerii, která je využívána i po zbytek roku jako přehled kontaktů na poskytovatele kreativních služeb,“ upozornil 2. náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Kreativní vouchery 2023 budou zahájeny 1. 11. 2022 registrací kreativců.

Jak Kreativní vouchery Brno fungují
Kreativní vouchery Brno jsou jednorázová finanční podpora pro firmy z Jihomoravského kraje s unikátním produktem a potenciálem mezinárodní expanze. Mohou ji využít na spolupráci se zkušenými profesionály z Kreativní galerie. Voucher pokrývá 75 % ceny zakázky, a to až do výše 100 000 Kč. Firmy zaplatí celou zakázku a JIC jim pak voucher zpětně proplatí. Minimální celková hodnota zakázky je 50 000 Kč bez DPH. 

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.