Přeskočit na obsah

Kreativním voucherům se daří. Město projekt opět podpoří částkou 4,5 milionu korun

15. června 2022
Na Kreativní vouchery opět půjde 4,5 milionu korun. Město tak dál podporuje malé a střední firmy v rozvoji.

„Kreativní vouchery poskytuje inovační agentura JIC na základě podpory města Brna již od roku 2016. Vouchery cílí na malé a střední podniky, jejichž službám a produktům by prospěl originální a funkční design, kvalitní web nebo jiný typ profesionální prezentace. Pomáhají překonat počáteční obavy z navázání spolupráce se specifickým světem poskytovatelů kreativních služeb a plně využít potenciál neotřelých a profesionálních řešení. Je to jedna z cest, jak lze uspět nejen na domácím, ale také na mezinárodním trhu. I v letošním roce město Brno podpoří tento unikátní projekt dotací ve výši 4,5 milionu korun poskytnutou JIC. Finálně musí doporučení rady schválit zastupitelstvo,“ konstatovala primátorka města Brna Markéta Vaňková.

To, že vouchery dobře plní svoji funkci, dokládá i vyhodnocení čtyř ročníků programu z období 2016–2020 zveřejněné na webových stránkách projektu. „Evaluace ukazuje i to, že program má pákový efekt, kdy za čtyři ročníky bylo na podporu vydáno 20,9 milionu korun a dalších 12,1 milionu zaplatily firmy buď za projekty nad rámec dotace, což obnáší 8,2 milionu, nebo dokonce zcela bez dotace, což je dalších 3,9 milionu. Díky kreativním voucherům se podařilo vytvořit na jednom místě jedinečný zdroj agentur a freelancerů, takzvanou Kreativní galerii, která je využívána i po zbytek roku jako přehled kontaktů na poskytovatele kreativních služeb,“ upozornil 2. náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Kreativní vouchery 2023 budou zahájeny 1. 11. 2022 registrací kreativců.

Jak Kreativní vouchery Brno fungují
Kreativní vouchery Brno jsou jednorázová finanční podpora pro firmy z Jihomoravského kraje s unikátním produktem a potenciálem mezinárodní expanze. Mohou ji využít na spolupráci se zkušenými profesionály z Kreativní galerie. Voucher pokrývá 75 % ceny zakázky, a to až do výše 100 000 Kč. Firmy zaplatí celou zakázku a JIC jim pak voucher zpětně proplatí. Minimální celková hodnota zakázky je 50 000 Kč bez DPH. 

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.