Přeskočit na obsah

Královo Pole v modré: rezidentní parkování bude po víkendu platit ve třech nových oblastech

26. srpna 2021 2 minuty čtení
(and) – Od pondělí 30. srpna se parkovací systém rozšíří do oblastí 3-04 (Poděbradova), 3-05 (Vackova) a 3-07 (Mojmírovo náměstí). Všechny budou patřit do zóny C, kde platí regulace ve všední dny od 17 do 6 hodin.

Už po víkendu začnou platit pravidla rezidentního parkování ve třech nových oblastech v Králově Poli. Všechny budou patřit do návštěvnické zóny C, což znamená, že parkování je regulováno ve všední dny pouze v době od 17 do 6 hodin. Jedna hodina denně je zdarma, za každou další pak návštěvník zaplatí 20 korun. V zóně C, tedy ani v oblastech Poděbradova, Vackova a Mojmírovo náměstí se nenacházejí parkovací automaty. Za stání je tak možné zaplatit přes mobilní aplikaci ParkSimply, online parkovací automat na webu www.parkovanivbrne.cz nebo lze využít SMS platbu.

Pro rezidenty a abonenty platí stejná pravidla jako v jiných oblastech. Je nutné vyřídit si parkovací oprávnění. Za jedno vozidlo zaplatí roční poplatek 200 korun, za druhé vozidlo pak 8 tisíc korun, za třetí a každé další 12 tisíc korun. Abonenti (tedy lidé, kteří mají v dané oblasti provozovnu nebo sídlo firmy) platí za první auto 4 tisíce korun, za každé další pak 18 tisíc korun. Oprávnění si lze vyřídit buď zasláním žádosti na e-mail parkovanivbrne@brno.cz, osobně na pracovišti Zvonařka 5, datovou schránkou nebo přes ověřený účet Brno iD. Veškeré informace, dokumenty a kontakty najdou zájemci na webu parkovanivbrne.cz.

Do konce roku se modré zóny budou rozšiřovat ještě dvakrát. Podle harmonogramu by se 11. října měly přidat oblasti 2-04 (Haasova) a 2-05 (Záhřebská), 8. listopadu se zapojí ještě oblast 3-06 (Berkova). Všechny budou podléhat pravidlům zóny C.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.