Královo Pole v modré: rezidentní parkování bude po víkendu platit ve třech nových oblastech

  • 26. srpna 2021
  • 2 minuty čtení
(and) – Od pondělí 30. srpna se parkovací systém rozšíří do oblastí 3-04 (Poděbradova), 3-05 (Vackova) a 3-07 (Mojmírovo náměstí). Všechny budou patřit do zóny C, kde platí regulace ve všední dny od 17 do 6 hodin.

Už po víkendu začnou platit pravidla rezidentního parkování ve třech nových oblastech v Králově Poli. Všechny budou patřit do návštěvnické zóny C, což znamená, že parkování je regulováno ve všední dny pouze v době od 17 do 6 hodin. Jedna hodina denně je zdarma, za každou další pak návštěvník zaplatí 20 korun. V zóně C, tedy ani v oblastech Poděbradova, Vackova a Mojmírovo náměstí se nenacházejí parkovací automaty. Za stání je tak možné zaplatit přes mobilní aplikaci ParkSimply, online parkovací automat na webu www.parkovanivbrne.cz nebo lze využít SMS platbu.

Pro rezidenty a abonenty platí stejná pravidla jako v jiných oblastech. Je nutné vyřídit si parkovací oprávnění. Za jedno vozidlo zaplatí roční poplatek 200 korun, za druhé vozidlo pak 8 tisíc korun, za třetí a každé další 12 tisíc korun. Abonenti (tedy lidé, kteří mají v dané oblasti provozovnu nebo sídlo firmy) platí za první auto 4 tisíce korun, za každé další pak 18 tisíc korun. Oprávnění si lze vyřídit buď zasláním žádosti na e-mail parkovanivbrne@brno.cz, osobně na pracovišti Zvonařka 5, datovou schránkou nebo přes ověřený účet Brno iD. Veškeré informace, dokumenty a kontakty najdou zájemci na webu parkovanivbrne.cz.

Do konce roku se modré zóny budou rozšiřovat ještě dvakrát. Podle harmonogramu by se 11. října měly přidat oblasti 2-04 (Haasova) a 2-05 (Záhřebská), 8. listopadu se zapojí ještě oblast 3-06 (Berkova). Všechny budou podléhat pravidlům zóny C.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít