Přeskočit na obsah

Koupaliště Biotop Brno-jih bude ekologické od střechy až pod vodu

15. září 2021

Nová zelená střecha správní budovy přivítá již příští sezónu návštěvníky koupaliště Biotop v Komárově. Radní dnes doporučili zastupitelům schválit příspěvek na realizaci projektu městské části Brno-jih, která zajistí vznik dalšího ekologického prvku na přírodním koupališti.

„Zelené střechy nejsou jen hezké na pohled, ale jejich účel je hlavně ekologický. Pomáhají hospodařit se srážkovou vodou a také snižují teplotu budovy v létě, v zimě naopak fungují jako izolační vrstva. Proto jsem uvítal žádost městské části Brno-jih o příspěvek na realizaci této střechy v areálu místního přírodního biotopu. Tento prvek navíc rozšíří ekologické směřování koupaliště, které využívá pro čištění vody přírodní ekosystémy a filtrační laguny,“ podotkl první náměstek primátorky Petr Hladík.

Vznik nové zelené střechy na objektu v majetku města a městských částí je v souladu s výzvou #pripravBrno, která ukazuje cesty k ekologičtějšímu Brnu a jejímž cílem je do roku 2030 o 40 % snížit emise oxidu uhličitého ve městě.

„Rozpočet na realizaci tohoto projektu je 1 126 842 korun, město poskytne příspěvek v hodnotě 851 760 korun. Zelená střecha vznikne v rámci kompletní rekonstrukce objektu,“ doplnil Petr Hladík.

Zdeňka Obalilová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 207
mobil: +420 773 749 963
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.