Koupaliště Biotop Brno-jih bude ekologické od střechy až pod vodu

  • 15. září 2021
Nová zelená střecha správní budovy přivítá již příští sezónu návštěvníky koupaliště Biotop v Komárově. Radní dnes doporučili zastupitelům schválit příspěvek na realizaci projektu městské části Brno-jih, která zajistí vznik dalšího ekologického prvku na přírodním koupališti.

„Zelené střechy nejsou jen hezké na pohled, ale jejich účel je hlavně ekologický. Pomáhají hospodařit se srážkovou vodou a také snižují teplotu budovy v létě, v zimě naopak fungují jako izolační vrstva. Proto jsem uvítal žádost městské části Brno-jih o příspěvek na realizaci této střechy v areálu místního přírodního biotopu. Tento prvek navíc rozšíří ekologické směřování koupaliště, které využívá pro čištění vody přírodní ekosystémy a filtrační laguny,“ podotkl první náměstek primátorky Petr Hladík.

Vznik nové zelené střechy na objektu v majetku města a městských částí je v souladu s výzvou #pripravBrno, která ukazuje cesty k ekologičtějšímu Brnu a jejímž cílem je do roku 2030 o 40 % snížit emise oxidu uhličitého ve městě.

„Rozpočet na realizaci tohoto projektu je 1 126 842 korun, město poskytne příspěvek v hodnotě 851 760 korun. Zelená střecha vznikne v rámci kompletní rekonstrukce objektu,“ doplnil Petr Hladík.

Zdeňka Obalilová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 207
mobil: +420 773 749 963
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy