Přeskočit na obsah

Kontaktní centrum pro lidi bez přístřeší na Vlhké bude mít nový vstup z Koliště

27. října 2020
Díky kontaktnímu centru pro lidi bez přístřeší na ulici Vlhké, které vybudovalo město Brno a provozuje jej nezisková organizace Společnost Podané ruce, se podařilo zajistit základní péči o stovky osob. Provoz centra však současně zatěžuje ulici Vlhkou, proto se vedení města rozhodlo zajistit přístup do areálu z ulice Koliště.

„Část plánované přístupové trasy vede po pozemcích soukromého vlastníka, společnosti Hutcham Real, s.r.o., s níž jsme se dohodli na dlouhodobém pronájmu, který dnes schválila Rada města Brna. Na naše náklady vybudujeme vstupní branku z Koliště včetně případných opatření k překonání výškového rozdílu terénu, zpevněnou stezku o délce necelých 30 metrů a její oplocení,“ zrekapituloval základní parametry nájemní smlouvy náměstek pro sociální oblast Robert Kerndl a současně uvedl: „Oceňuji vstřícnost vlastníka, bez jehož pomoci bychom nebyli schopni problém v majetkově roztříštěné lokalitě vyřešit.“

Nájemné za potřebné pozemky je stanoveno na 5 000 Kč včetně DPH měsíčně, smlouva je uzavřena na dobu neurčitou.

Kontaktní centrum na Vlhké je v provozu od 17. dubna 2020, vzniklo tedy v době první vlny pandemie koronaviru. Provozovatel umožňuje klientům základní hygienu, je pro ně připraveno sociální zázemí a stravování. K dispozici je sociální pracovník, dle potřeby lékař či medici, provádějí se zde také orientační covid testy klientů.

Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.