Přeskočit na obsah

Kontaktní centrum pro lidi bez přístřeší na Vlhké bude mít nový vstup z Koliště

27. října 2020

Díky kontaktnímu centru pro lidi bez přístřeší na ulici Vlhké, které vybudovalo město Brno a provozuje jej nezisková organizace Společnost Podané ruce, se podařilo zajistit základní péči o stovky osob. Provoz centra však současně zatěžuje ulici Vlhkou, proto se vedení města rozhodlo zajistit přístup do areálu z ulice Koliště.

„Část plánované přístupové trasy vede po pozemcích soukromého vlastníka, společnosti Hutcham Real, s.r.o., s níž jsme se dohodli na dlouhodobém pronájmu, který dnes schválila Rada města Brna. Na naše náklady vybudujeme vstupní branku z Koliště včetně případných opatření k překonání výškového rozdílu terénu, zpevněnou stezku o délce necelých 30 metrů a její oplocení,“ zrekapituloval základní parametry nájemní smlouvy náměstek pro sociální oblast Robert Kerndl a současně uvedl: „Oceňuji vstřícnost vlastníka, bez jehož pomoci bychom nebyli schopni problém v majetkově roztříštěné lokalitě vyřešit.“

Nájemné za potřebné pozemky je stanoveno na 5 000 Kč včetně DPH měsíčně, smlouva je uzavřena na dobu neurčitou.

Kontaktní centrum na Vlhké je v provozu od 17. dubna 2020, vzniklo tedy v době první vlny pandemie koronaviru. Provozovatel umožňuje klientům základní hygienu, je pro ně připraveno sociální zázemí a stravování. K dispozici je sociální pracovník, dle potřeby lékař či medici, provádějí se zde také orientační covid testy klientů.

Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.