Přeskočit na obsah

Komisaři sečetli všechny hlasy. V Brně přišlo k volbám 42,65 % oprávněných voličů

07. října 2018 1 minuta čtení
(fpo) – V průběhu pátku a soboty lidé po celé České republice volili zástupce do vedení měst a obcí. V Brně přišlo do 351 volebních místností 42,65 % oprávněných voličů. V části Brna lidé také vybírali nového senátora. V těchto volbách se rozhodlo podpořit některého z kandidátů 32,55 % voličů.

Hranici 5 %, která je potřeba pro vstup do zastupitelstva, překonalo 6 subjektů. Nejvíce hlasů obdrželo ANO 2011 (23,03 %), následováno ODS s podporou Svobodných (18,55 %), KDU-ČSL (10,25 %), Českou stranou pirátskou (8,74 %), ČSSD (6,28 %) a SPD (5,07 %).

Volební místnosti byly otevřeny od pátečních 14 do 22 hodin. V sobotu pak mohli lidé volit od 8 do 14 hodin, kdy se volební místnosti uzavřely. Český statistický úřad následně sčítal výsledky. Ty jsou zveřejněny na webu www.volby.cz.

V senátním obvodu č. 59, který je tvořen městskými částmi Brno-střed, Kohoutovice, Nový Lískovec, Starý Lískovec, Bosonohy, přišlo odvolit 32,55 % lidí. Termín druhého kola senátních voleb byl stanoven na pátek 12. a sobotu 13. října 2018. Vybírat se bude ze dvou kandidátů, kteří obdrželi nejvíce hlasů, tedy Mikulášem Bekem a Jaromírem Ostrým. 

Po celou dobu voleb nedošlo k potížím, které by narušily jejich průběh.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.