Přeskočit na obsah

Komety i hvězdokupy spatříte jedině v planetáriu a hvězdy severského filmového nebe v Kině Art

21. ledna 2022 2 minuty čtení
(zob) – Nerudovskou otázku „kam s ním?“ můžeme o víkendu zaměnit na „kam během něj?“. A na ni odpovídáme v pravidelných tipech. Dozvíte se, kam vyrazit na výlet, o výstavě v Galerii architektury nebo o festivalu severských filmů Scandi.

Hledíte rádi na oblohu plnou hvězd? Jestli chcete svůj zážitek ještě umocnit a získat dokonce odborný výklad, neváhejte a navštivte v sobotu večer hvězdárnu na Kraví hoře. Pomocí automaticky naváděných dalekohledů podrobně poznáte třeba krátery na Měsíci nebo jiskřivé hvězdokupy. Jen se nezapomeňte teple obléci. 

Kino Art hostí až do úterý 25. ledna filmový festival Scandi, který milovníkům severské kinematografie jistě nemusíme představovat. Letos filmová přehlídka otevírá aktuální témata, jako je právo ženy mít, či nemít dítě, a další. Pro fajnšmekry je připravena nedělní projekce němých filmů, jejichž téma je uvozeno čarodějnictvím.

Divadlo Koráb o víkendu hraje jak na své tradiční stálé scéně v domě U Tří knížat na Jánské ulici, tak v obřanské Kafaře, kde v sobotu představí hru O Budulínkovi. V neděli se vrátí do centra a v Hvězdných pohádkách dětem i rodičům prozradí třeba to, kam až dosáhne hlava žirafy.

Pokud máte toulavé boty a ani zima všude okolo vás nezastaví, tak neváhejte a vyrazte, okolí Brna nabízí spoustu nepoznaných krás. Inspirujte se na webu Lesů města Brna, kde najdete trasy snad pro každou příležitost. Putujte třeba po studánkách nebo objevte nejbližší přírodní rezervace. Trochu rozsáhlejší akční rádius přináší web gofrombrno.cz, tam najdete tipy na jednodenní výlety v různých lokalitách v celém regionu. Vyberou si také rodiny s dětmi, některé výlety jsou jim šity přímo na míru. 

Káva, každodenní povolený doping mnoha z nás, je zároveň jedinečný fenomén. O kávovníku jako rostlině, chemických procesech a technologiích spojených se světem kávovnictví se dozvíte na informačně vyčerpávající výstavě COFFEE ve VIDA! science centru

Urbanismus, krize bydlení a práce s veřejným prostorem, to je jen několik z mnoha témat, kterým se věnuje architektka Gabu Heindl, jejíž výstavu Městské konflikty – manifest bydlení můžete nyní navštívit v Galerii architektury. Téma vám představí také aktivisté z evropských metropolí, jejich názory na bydlení jsou zprostředkovány pomocí rozhovorů a vztáhnuty k práci autorky. 

Fandíte brněnskému florbalu? Neváhejte a v neděli navštivte halu na Sportovní, kde se odehraje 19. kolo extraligy žen ve florbale. Proti našemu týmu Bulldogs nastoupí hráčky Panthers Praha. Zápas začíná v 17 hodin.  

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.

Oslavy 30. výročí Centra experimentálního divadla
Brněnská hra s experimentem. CED slaví třicetiny

Divadlo je jako umělecká forma jedinečné v nekonečnosti možností svého vyjádření. V Brně máme navíc privilegium – jsme už 30 let svědky, diváky a účastníky velmi aktivního „osahávání hranic“ divadla. A to vše díky Centru experimentálního divadla, známému také pod zkratkou CED.

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.