Přeskočit na obsah

Kometa má titul! Čekala na něj 51 let!

19. dubna 2017 1 minuta čtení
(mad) – Brno slaví! Hokejová Kometa porazila 5:2 Liberec a tím vyhrála svůj dvanáctý titul v historii! Triumf brněnských hokejistů sledovali kromě po půdu naplněné DRFG Arény také fanoušci na Zelném trhu, kde se zápas promítal na velkých obrazovkách.

Pro Kometu jde o výrazný milník. Dvanáctým titulem dohnala jihlavskou Duklu a spolu s ní se stala nejúspěšnějším hokejovým týmem československé a české historie. Zároveň jde o první titul v dějinách moderní extraligy, ve které sice Kometa brala tři medaile, ale žádná z nich nebyla zlatá, pouze dvě stříbrné, jeden bronz.

Tým se k titulu probojoval také díky skvělým individuálním výkonům, mezi kterými nelze nezmínit vynikající 94,78% úspěšnost chycených střel brankáře Marka Čiliaka, pětigólového střelce Vojtěcha Němce, jedenáctibodového obránce Jakuba Krejčíka či čtrnáct plusových bodů Josefa Kováčika. Právě zodpovědné bránění bylo největší zbraní týmu, neboť v plus mínus tabulce se pouze dva hráči ocitli v minusových hodnotách.

Další šanci zazářit bude mít Kometa i na mezinárodních stadionech. Díky svému umístění se totiž kvalifikovala do hokejové Ligy mistrů. Bude na co navazovat, Kometa již v minulosti třikrát vyhrála Evropský hokejový pohár a jednou Spenglerův pohár.

Mohlo by vás dále zajímat

Volby do zastupitelstev obcí a do Senátu se blíží
Volby do zastupitelstev obcí a do Senátu se blíží

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.

Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně, foto: Brno 2028
Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně

Třináct kulturních akcí jen do konce listopadu - tak vypadá momentální program nového kulturního prostoru v Brně, bývalého bytu básníka Zeno Kaprála. Unikátní literární salon vznikl pod hlavičkou kandidatury Brna na Evropské hlavní město kultury 2028.