Přeskočit na obsah

Kohoutovický stacionář pro lidi se zdravotním postižením dostal novou střechu

03. prosince 2021

Necelé dva miliony město investovalo do své budovy na Libušině třídě 13 v Brně-Kohoutovicích, kde působí Sdružení Veleta poskytující zázemí osobám se zdravotním postižením. Stavba byla oproti smluvně daným termínům dokončena výrazně rychleji, takže se už klienti ani personál nemusejí potýkat se stavebním ruchem.

„Střecha už byla v havarijním stavu a zatékalo do ní, takže jsme ji nechali kompletně vyměnit. Práce jsme se snažili maximálně urychlit, tak aby byl provoz stacionáře omezen co nejméně. Z toho důvodu jsme tu nerealizovali zelenou střechu, protože to by vyžadovalo zásah až do nosných prvků a tím pádem omezení na mnohem delší dobu,“ vysvětlil náměstek pro oblast správy majetku Jiří Oliva.

Opravu prováděla stavební společnost Vikstav trade, s. r. o., která ve výběrovém řízení podala nejvýhodnější nabídku. Celkové náklady dosáhly 1 791 241,57 Kč bez DPH. Podle smlouvy měly být práce hotové do pěti měsíců, firma je nakonec stihla za dva.

Služby pro osoby se zdravotním postižením poskytuje v prostorách Libušiny třídy 13 Sdružení Veleta, z. s. Disponují 15 lůžky a jejich cílovou skupinou jsou klienti se zdravotním (zpravidla kombinovaným) postižením od 19 let. Více zde.

Mgr. Radka LoukotováTiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.