Přeskočit na obsah

Kohoutovický stacionář pro lidi se zdravotním postižením dostal novou střechu

03. prosince 2021
Necelé dva miliony město investovalo do své budovy na Libušině třídě 13 v Brně-Kohoutovicích, kde působí Sdružení Veleta poskytující zázemí osobám se zdravotním postižením. Stavba byla oproti smluvně daným termínům dokončena výrazně rychleji, takže se už klienti ani personál nemusejí potýkat se stavebním ruchem.

„Střecha už byla v havarijním stavu a zatékalo do ní, takže jsme ji nechali kompletně vyměnit. Práce jsme se snažili maximálně urychlit, tak aby byl provoz stacionáře omezen co nejméně. Z toho důvodu jsme tu nerealizovali zelenou střechu, protože to by vyžadovalo zásah až do nosných prvků a tím pádem omezení na mnohem delší dobu,“ vysvětlil náměstek pro oblast správy majetku Jiří Oliva.

Opravu prováděla stavební společnost Vikstav trade, s. r. o., která ve výběrovém řízení podala nejvýhodnější nabídku. Celkové náklady dosáhly 1 791 241,57 Kč bez DPH. Podle smlouvy měly být práce hotové do pěti měsíců, firma je nakonec stihla za dva.

Služby pro osoby se zdravotním postižením poskytuje v prostorách Libušiny třídy 13 Sdružení Veleta, z. s. Disponují 15 lůžky a jejich cílovou skupinou jsou klienti se zdravotním (zpravidla kombinovaným) postižením od 19 let. Více zde.

Mgr. Radka LoukotováTiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.