Přeskočit na obsah

Knihovnu Jiřího Mahena v Brně i nadále povede Libuše Nivnická

27. dubna 2022
Rada města Brna dnes na svém zasedání zrušila stávající výběrové řízení na obsazení funkce ředitele/ředitelky Knihovny Jiřího Mahena v Brně. I nadále ji povede Libuše Nivnická, která je ve funkci od roku 1996.

„Do vyhlášeného výběrového řízení se přihlásili dva kandidáti, z nichž jeden odstoupil. S ohledem na tuto skutečnost i na fakt, že stávající ředitelka se aktivně podílela třeba na utváření vize #brno2050 a na tvorbě Koncepce rozvoje knihoven ČR na období 2021–2030 i dalších dokumentů klíčových pro rozvoj vzdělanosti a kultury v České republice, rozhodla se Rada města Brna zrušit stávající výběrové řízení. Tím dochází k setrvání Libuše Nivnické na pozici ředitelky Knihovny Jiřího Mahena v Brně,“ vysvětlil radní pro oblast kultury Marek Fišer.

Stávající ředitelka Knihovny Jiřího Mahena v Brně Libuše Nivnická je ve funkci od 1. ledna 1996.
V roce 2018 získala organizace pod jejím vedením významné ocenění „Cenu CNZ za mimořádný přínos pro oblast digitální kontinuity, důvěryhodnosti a dlouhodobého ukládání digitálních dokumentů“ za projekt „Moderní a efektivně řízená přátelská knihovna“. Projekt rozvíjí prostředí pro elektronické zpracování dokumentů a jejich bezpečné sdílení společně s daty napříč organizacemi, zvýšení možnosti manažerské kontroly hospodaření a zefektivnění elektronické služby klientům. Projekt nového informačního systému pro knihovnu zahrnul nový software a s tím související hardware pro nové či inovované dílčí systémy personální, mzdové, ekonomické, spisové, docházkové, akviziční a projektové agendy, ale i celý nový knihovní systém.
Hospodaření Knihovny Jiřího Mahena v hodnoceném období 2016 až 2020 vykazovalo zlepšený hospodářský výsledek, a to ve všech letech.
Přestože ředitelé příspěvkových organizací města Brna jsou jmenováni na dobu neurčitou, na základě článku 4 odstavce 4.3 Zásad vztahů orgánů statutárního města Brna k příspěvkovým organizacím jsou každých pět let podrobováni zhodnocení funkčního období. Tato lhůta na konci roku 2020 vypršela i Libuši Nivnické. Na tuto pozici bylo tedy dle koaliční smlouvy vypsáno výběrové řízení.


Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.