Přeskočit na obsah

Kluziště Vodova bude mít multifunkční povrch pro letní provoz

19. května 2021
Společnost STAREZ-SPORT požádala město o pořízení multifunkčního povrchu na kluziště v areálu Městských hal Vodova.

V rozpočtu kapitálových výdajů Odboru sportu MMB na rok 2021 je vyčleněna částka 1,8 milionu Kč. Provozovatel kluziště, společnost STAREZ-SPORT, se obrátila na Odbor sportu MMB s žádostí o možnost použití těchto prostředků na nákup povrchu pro letní provoz kluziště. Brno žádost schválilo a tuto investiční akci zařadilo do plánů kapitálových výdajů města.

Sportovní park Vodova v loňském roce navštívilo přes 6 tisíc návštěvníků a povrch musel být zapůjčen. Uskutečnění této akce se předpokládá i v dalších letech. Z toho důvodu je výhodnější povrch zakoupit. Bude se jednat o bezúdržbový modulární povrch využitelný pro profesionální sportovce i rekreační sport a bude vhodný pro basketbal, volejbal, florbal a řadu dalších sportovních i kulturních aktivit. Pořízení povrchu je velmi důležité pro další rozvoj celého areálu,“ vysvětlil radní pro školství a sport Jaroslav Suchý.

Životnost povrchu činí 30 let, jeho položení a rozebrání bude realizováno zaměstnanci střediska. Díky fungujícímu osvětlení bude možné využívat sportoviště i ve večerních hodinách.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.