Přeskočit na obsah

Kluziště Vodova bude mít multifunkční povrch pro letní provoz

19. května 2021

Společnost STAREZ-SPORT požádala město o pořízení multifunkčního povrchu na kluziště v areálu Městských hal Vodova.

V rozpočtu kapitálových výdajů Odboru sportu MMB na rok 2021 je vyčleněna částka 1,8 milionu Kč. Provozovatel kluziště, společnost STAREZ-SPORT, se obrátila na Odbor sportu MMB s žádostí o možnost použití těchto prostředků na nákup povrchu pro letní provoz kluziště. Brno žádost schválilo a tuto investiční akci zařadilo do plánů kapitálových výdajů města.

Sportovní park Vodova v loňském roce navštívilo přes 6 tisíc návštěvníků a povrch musel být zapůjčen. Uskutečnění této akce se předpokládá i v dalších letech. Z toho důvodu je výhodnější povrch zakoupit. Bude se jednat o bezúdržbový modulární povrch využitelný pro profesionální sportovce i rekreační sport a bude vhodný pro basketbal, volejbal, florbal a řadu dalších sportovních i kulturních aktivit. Pořízení povrchu je velmi důležité pro další rozvoj celého areálu,“ vysvětlil radní pro školství a sport Jaroslav Suchý.

Životnost povrchu činí 30 let, jeho položení a rozebrání bude realizováno zaměstnanci střediska. Díky fungujícímu osvětlení bude možné využívat sportoviště i ve večerních hodinách.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.