Přeskočit na obsah

Kluziště a park. Dva projekty z participativního rozpočtu se blíží k realizaci, město hledá zhotovitele

15. dubna 2020

Umělé kluziště v Medlánkách a park v nové čtvrti Sadová v Králově Poli, to jsou dva vítězné projekty předchozích ročníků participativního rozpočtu Dáme na vás. Oba už se ve fázi realizace dostaly do cílové rovinky a radní dnes schválili vypsání veřejných zakázek na jejich vybudování. Podle plánu si tak Medlánečtí na novém sportovišti zabruslí už letos v zimě a Královopolští si příští jaro zpříjemní pobytem v parku s herními prvky pro malé i odrostlejší děti.

Kluziště v Medlánkách (přesné umístění najdete na mapě zde) bude mít plochu cca 15 x 27 m, bude mít prvky hokejového značení a po celém obvodu budou mantinely. Jeho předpokládaná cena je 2,8 – 3 miliony Kč s DPH. „Na vybudování kluziště má podle smlouvy zhotovitel pět měsíců, takže věříme, že na letošní sezónu už bude v Medlánkách vše připraveno,“ uvedl náměstek pro oblast participace veřejnosti Tomáš Koláčný.

Do konce roku by se také obyvatelé Sadové měli dočkat nového parku. Přesnou lokalitu si můžete prohlédnout zde. Nová rekreační zóna se zaměří hlavně na teenagery, kterým bude věnovaná motoricko-lanová část, o něco menší prostor bude vybavený zase speciálně pro malé děti. Zbytek areálu by měl sloužit jako rekreační zóna s lavičkami, stolky a jiným příslušenstvím. „Vzhledem k názvu lokality ‚Sadová‘ jsme si jednak v zadávací dokumentaci vymínili zachování stávajících stromů a respektování jejich ochranného pásma, jednak je podle nás nutné spolupracovat se zahradním architektem a zakomponovat do parku nové ovocné stromy,“ doplnil Tomáš Koláčný.

Participativní rozpočet letos vstoupil do čtvrtého ročníku. Lidé právě teď mohou přihlašovat nápady, které by podle nich zlepšily prostředí a život v Brně. Díky minulým ročníkům už se Brňané těší z jedenácti realizovaných projektů – podařilo se například pro cyklisty propojit Žebětín s Kohoutovicemi, vybudovat tančírnu u Anthroposu nebo veřejné grilovací místo v Novém Lískovci či obnovit topolovou alej v Řečkovicích.

Všechny informace naleznete na www.damenavas.brno.cz.

Mgr. Radka Loukotová
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: loukotova.radka@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.