Přeskočit na obsah

Kluziště a park. Dva projekty z participativního rozpočtu se blíží k realizaci, město hledá zhotovitele

15. dubna 2020
Umělé kluziště v Medlánkách a park v nové čtvrti Sadová v Králově Poli, to jsou dva vítězné projekty předchozích ročníků participativního rozpočtu Dáme na vás. Oba už se ve fázi realizace dostaly do cílové rovinky a radní dnes schválili vypsání veřejných zakázek na jejich vybudování. Podle plánu si tak Medlánečtí na novém sportovišti zabruslí už letos v zimě a Královopolští si příští jaro zpříjemní pobytem v parku s herními prvky pro malé i odrostlejší děti.

Kluziště v Medlánkách (přesné umístění najdete na mapě zde) bude mít plochu cca 15 x 27 m, bude mít prvky hokejového značení a po celém obvodu budou mantinely. Jeho předpokládaná cena je 2,8 – 3 miliony Kč s DPH. „Na vybudování kluziště má podle smlouvy zhotovitel pět měsíců, takže věříme, že na letošní sezónu už bude v Medlánkách vše připraveno,“ uvedl náměstek pro oblast participace veřejnosti Tomáš Koláčný.

Do konce roku by se také obyvatelé Sadové měli dočkat nového parku. Přesnou lokalitu si můžete prohlédnout zde. Nová rekreační zóna se zaměří hlavně na teenagery, kterým bude věnovaná motoricko-lanová část, o něco menší prostor bude vybavený zase speciálně pro malé děti. Zbytek areálu by měl sloužit jako rekreační zóna s lavičkami, stolky a jiným příslušenstvím. „Vzhledem k názvu lokality ‚Sadová‘ jsme si jednak v zadávací dokumentaci vymínili zachování stávajících stromů a respektování jejich ochranného pásma, jednak je podle nás nutné spolupracovat se zahradním architektem a zakomponovat do parku nové ovocné stromy,“ doplnil Tomáš Koláčný.

Participativní rozpočet letos vstoupil do čtvrtého ročníku. Lidé právě teď mohou přihlašovat nápady, které by podle nich zlepšily prostředí a život v Brně. Díky minulým ročníkům už se Brňané těší z jedenácti realizovaných projektů – podařilo se například pro cyklisty propojit Žebětín s Kohoutovicemi, vybudovat tančírnu u Anthroposu nebo veřejné grilovací místo v Novém Lískovci či obnovit topolovou alej v Řečkovicích.

Všechny informace naleznete na www.damenavas.brno.cz.

Mgr. Radka Loukotová
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: loukotova.radka@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.