Přeskočit na obsah

Kino Art přesune letní promítání do Nové Zbrojovky

19. května 2021

Postupné rozvolňování vládních nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru postavilo mnoho provozovatelů kulturních zařízení do situace, kdy je nutné postupně obnovovat provoz v závislosti na povolené kapacitě. Reagovat tak musí i brněnské Kino Art, které provozuje TIC BRNO. Radní proto dnes doporučili zastupitelům schválit dotaci půl milionu na zajištění letního kina v Nové Zbrojovce.

Půl milionu korun by mělo zajistit potřebné služby související s provozem letního kina Nová Zbrojovka, resp. nákupem zařízení, které zde bude sloužit i v následujících letech. Projekt je ale koncipován tak, aby byl schopen zaplatit běžné náklady na provoz z vlastních výnosů a umožnit tak TIC BRNO a Kinu Art pořádat podobné akce i v budoucnu.

Kultura je jedním z nejpostiženějších odvětví v současné krizi. Projekt tak může uspokojit obě dotčené strany – kinu jako instituci přinést diváky a divákům poskytnout dlouho odpírané kulturní vyžití. Společně s lidmi z Kina Art jsme osobně navštívili několik potenciálních lokalit a Nová Zbrojovka to vyhrála díky velkorysému a zajímavému prostoru, který nabídne divákům maximální pohodlí. Filmové projekce zde navíc doplní nabídku pravidelných letních kin, které dosud fungují jen v městské části Brno-střed.
Pokud letos půjdou do distribuce novinky, bude toto letní kino jediným v Brně, které bude vysílat v digitálním formátu DCI,
“ uvedl radní pro kulturu Marek Fišer

S provozem kina se počítá v termínu od 1. července do 31. srpna, vždy s jednou filmovou projekcí denně. Kapacita Letního kina Nová Zbrojovka bude 300 míst (s možností navýšení na 500).

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.