Kino Art nalezne dočasný domov na Radnické

  • 05. října 2017
  • 1 minuta čtení
(ral) – Provoz kina Art se z Distillery přesouvá do Galerie Turistického informačního centra. Rekonstrukce jeho domovské scény se kvůli nálezu dalšího azbestu protáhne až do příštího roku.

Kino Art nemá od začátku října, kdy mu skončil azyl v Distillery na Pekařské, kde promítat. Podle plánů měla v tu dobu finišovat rekonstrukce jeho původního funkcionalistického domu na Cihlářské. Obnova činnosti Artu by podle vedení TIC mohla nastat v rámci týdnů. „V současnosti už rozpracováváme jednu jedinou variantu, a to je přesunutí kina do prostor Galerie TIC na Radnické. Už jsme provedli některé změny v rozložení galerie, přestěhovali jsme kanceláře a nyní jednáme se zřizovatelem o výši finančního příspěvku,“ uvedla ředitelka TIC Jana Janulíková. 

Najít prostor, kam by se mohlo městské kino přestěhovat, nebylo jednoduché. „Náhradní prostor musí splňovat několik kritérií, od technických parametrů přes umístění v centru města až po umožnění dalšího uměleckého rozvoje kina,“ upřesnila Janulíková.

Původně měla rekonstrukce kina Art proběhnout loni v létě. Už v předprojektové fázi se ale při stavebně-technickém průzkumu ukázalo, že v konstrukci domu byl použit azbest. To zdrželo započetí samotných prací a znamenalo i náročnější podmínky pro demolici.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít