Přeskočit na obsah

Kino Art nalezne dočasný domov na Radnické

05. října 2017 1 minuta čtení
(ral) – Provoz kina Art se z Distillery přesouvá do Galerie Turistického informačního centra. Rekonstrukce jeho domovské scény se kvůli nálezu dalšího azbestu protáhne až do příštího roku.

Kino Art nemá od začátku října, kdy mu skončil azyl v Distillery na Pekařské, kde promítat. Podle plánů měla v tu dobu finišovat rekonstrukce jeho původního funkcionalistického domu na Cihlářské. Obnova činnosti Artu by podle vedení TIC mohla nastat v rámci týdnů. „V současnosti už rozpracováváme jednu jedinou variantu, a to je přesunutí kina do prostor Galerie TIC na Radnické. Už jsme provedli některé změny v rozložení galerie, přestěhovali jsme kanceláře a nyní jednáme se zřizovatelem o výši finančního příspěvku,“ uvedla ředitelka TIC Jana Janulíková. 

Najít prostor, kam by se mohlo městské kino přestěhovat, nebylo jednoduché. „Náhradní prostor musí splňovat několik kritérií, od technických parametrů přes umístění v centru města až po umožnění dalšího uměleckého rozvoje kina,“ upřesnila Janulíková.

Původně měla rekonstrukce kina Art proběhnout loni v létě. Už v předprojektové fázi se ale při stavebně-technickém průzkumu ukázalo, že v konstrukci domu byl použit azbest. To zdrželo započetí samotných prací a znamenalo i náročnější podmínky pro demolici.

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Faktor K i Káznice 250. Bývalá věznice na Cejlu žije kulturou
Faktor K i Káznice 250. Bývalá věznice na Cejlu žije kulturou

Mezi mnoha letošními důležitými výročími by neměla zapadnout připomínka 250 let od položení základního kamene Káznice na Cejlu. Pohled do historie a hlavně nástin budoucnosti přinese od 5. do 8. října akce Faktor K. Ve čtvrtek 6. října se koná akce Káznice 250. Ta má omezenou kapacitu, a proto je nutná registrace zde. 

Budova hlavního nádraží v Brně
Den architektury ukazuje Brno v mnoha kontextech

Nebourej, transformuj! je motto letošního Dne architektury, který se koná od 30. září do 6. října. Na programu je opět mnoho procházek, výstav a workshopů, díky nimž poznáte tvář Brna z jiné strany. Očím veřejnosti se otevřou prostory standardně nepřístupné. Souběžně s Dnem architektury probíhá v kině Art festival Film a architektura.

Zdena Zábranská; foto: MMB
Zemřela básnířka Zdena Zábranská

Ve středu 21. září se uzavřel život Zdeny Zábranské. Výrazná autorka současné české poezie, dlouholetá redaktorka brněnského nakladatelství Blok a nositelka Ceny města Brna zemřela ve věku 82 let.

Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo k volbám 41,9 % oprávněných voličů. Foto: Z. Kolařík
Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo ke komunálním volbám 41,9 % oprávněných voličů

V průběhu pátku a soboty lidé po celé České republice volili své zástupce do vedení měst a obcí. V Brně přišlo do 352 volebních místností odevzdat svůj hlas 41,9 % oprávněných voličů. Ve dvou obvodech Brňané také vybírali nové senátory či senátorky. V těchto volbách se rozhodlo podpořit některého z kandidátů 44,78 % voličů.