Kde si užít prázdninové radovánky v Brně? - Tiskový servis

Kde si užít prázdninové radovánky v Brně?

  • 18. února 2020
  • 2 minuty čtení

(mesz) - Jarní prázdniny jsou v plném proudu. Ale kde si v Brně užít zábavu a dobrodružství i s dětmi? Program pro nejmenší má připravený Hvězdárna Brno, Vida centrum, Středisko volného času v Lužánkách nebo divadla Radost, Reduta a Divadlo Bolka Polívky.

Lze navštívit také ZOO Brno, a to každý den od 9 do 16 hodin. Pod Joštem na Brusláku se bruslí nepřetržitě od 10 do 21 h s pauzami na úpravu ledu. Ve VIDA! science centru stále pokračuje výstava Digitálium. 

Divadlo Bolka Polívky nabízí nejen pro děti v úterý v 19 hodin Malého prince, hudební projekt na motivy jednoho z nejznámějších příběhů moderní světové literatury. V jediné roli se v tomto originálním zpracování představí Jan Cina. Pohádku Kolíbá se velryba o dvou pirátech Žvandovi a Plandovi hrají v neděli v 10 hodin dopoledne v Divadle Radost. 

Moravská galerie zve rodiny ve čtvrtek v 10 hodin do Místodržitelského paláce na Barevné odpoledne. Děti zde zjistí, jaké šaty se nosily v 19. století a jak náročné je bylo vyrobit. Pak se pustí do výroby jednoduchých loutek. 

Víte, proč se Brno nazývá Brnem? Že obyvatele Líšně kdysi ohrožoval strašlivý drak? A že jeden šikovný truhlář před dávnými lety dokázal během jediného dne vyrobit kolo a dopravit je z Lednice až do Brna? V sobotu v 15 hodin zve Divadlo Reduta na hru Brněnské pověsti. 

Hvězdárna na Kraví hoře má připravený bohatý celodenní program na každý den. I Středisko volného času v Lužánkách nabízí pestrou nabídku aktivit. Nejbližší radovánky na lyžích lze v závislosti na sněhových podmínkách zažít ve SKI Harusák, nebo v Olešnici. 

Další články z rubriky