Přeskočit na obsah

Kde si užít prázdninové radovánky v Brně?

18. února 2020 2 minuty čtení
(mesz) - Jarní prázdniny jsou v plném proudu. Ale kde si v Brně užít zábavu a dobrodružství i s dětmi? Program pro nejmenší má připravený Hvězdárna Brno, Vida centrum, Středisko volného času v Lužánkách nebo divadla Radost, Reduta a Divadlo Bolka Polívky.

Lze navštívit také ZOO Brno, a to každý den od 9 do 16 hodin. Pod Joštem na Brusláku se bruslí nepřetržitě od 10 do 21 h s pauzami na úpravu ledu. Ve VIDA! science centru stále pokračuje výstava Digitálium. 

Divadlo Bolka Polívky nabízí nejen pro děti v úterý v 19 hodin Malého prince, hudební projekt na motivy jednoho z nejznámějších příběhů moderní světové literatury. V jediné roli se v tomto originálním zpracování představí Jan Cina. Pohádku Kolíbá se velryba o dvou pirátech Žvandovi a Plandovi hrají v neděli v 10 hodin dopoledne v Divadle Radost. 

Moravská galerie zve rodiny ve čtvrtek v 10 hodin do Místodržitelského paláce na Barevné odpoledne. Děti zde zjistí, jaké šaty se nosily v 19. století a jak náročné je bylo vyrobit. Pak se pustí do výroby jednoduchých loutek. 

Víte, proč se Brno nazývá Brnem? Že obyvatele Líšně kdysi ohrožoval strašlivý drak? A že jeden šikovný truhlář před dávnými lety dokázal během jediného dne vyrobit kolo a dopravit je z Lednice až do Brna? V sobotu v 15 hodin zve Divadlo Reduta na hru Brněnské pověsti. 

Hvězdárna na Kraví hoře má připravený bohatý celodenní program na každý den. I Středisko volného času v Lužánkách nabízí pestrou nabídku aktivit. Nejbližší radovánky na lyžích lze v závislosti na sněhových podmínkách zažít ve SKI Harusák, nebo v Olešnici. 

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků, zdroj: MMB
Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků

Kruhový objezd na přehradě, vteřinový odpočet u semaforů nebo třeba budování veřejných WC. Lidé už do tzv. občanských návrhů vložili přes osmdesát nápadů, jak zlepšit Brno. Vyjadřovat se k nim od první chvíle může i veřejnost. 

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.

Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren, foto: MMB
Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren

Co s průmyslovými budovami v mezidobí, kdy je přestanou využívat Teplárny Brno a než se území přebuduje na tzv. chytrou čtvrť Špitálka? Nad tím se zamýšleli studenti tří brněnských univerzit v soutěži MUNISS, kterou každoročně pořádá město. Jejich nápady teď prezentují výstavní panely v ulicích města.