Přeskočit na obsah

Kancelář architekta města Brna připravuje další soutěže. Město na jejich pořádání vyčlení peníze

11. května 2022
Kancelář architekta města Brna připravuje i na letošní rok nové architektonické soutěže, územní studie nebo aktualizace dokumentů. Rada města Brna dnes doporučila zastupitelům, aby schválili poskytnutí peněz na dvě připravované architektonické soutěže.

„První z nich je urbanisticko-architektonická užší projektová soutěž o návrh základní školy na Botanické. Rádi bychom posílili kapacity základního školství v centru města, se zpracováním investičního záměru jsme souhlasili v únoru letošního roku. Druhá soutěž bude krajinářsko-architektonická. V ní budou účastníci navrhovat možnou novou podobu náměstí Republiky. Celkově navrhujeme na náklady spojené s organizací těchto soutěží poskytnout 4,9 milionu korun,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Finance by poskytlo město Brno z Fondu rezerv a rozvoje. „Konkrétní rozdělení je 3,4 milionu korun na soutěž o podobu nové základní školy na Botanické a 1,5 milionu korun na návrh upravené podoby náměstí Republiky. Peníze budou použity především na odměny soutěžícím, pronájmy, ubytování porotců, výstavy nebo participace s občany. U obou soutěží předpokládáme, že budou oficiálně vyhlášeny v listopadu letošního roku. Jsem rád, že v těchto případech jdeme cestou architektonických soutěží, díky nimž vznikne v Brně nová zajímavá stavba a moderní veřejné prostranství,“ doplnil radní pro oblast územního plánování a rozvoje Filip Chvátal

Soutěž na podobu nové základní školy na Botanické oceňuje i radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý: „Rádi bychom, aby nová základní škola byla příjemným místem pro žáky i pedagogy. Zajímavostí je, že zde plánujeme v každém ročníku dvě třídy, z nichž by jedna byla se sportovním a druhá se všeobecným zaměřením. Tato skutečnost se projeví i v návrzích architektů.“

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz  

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.