Přeskočit na obsah

Kancelář architekta města Brna připravuje další soutěže. Město na jejich pořádání vyčlení peníze

11. května 2022

Kancelář architekta města Brna připravuje i na letošní rok nové architektonické soutěže, územní studie nebo aktualizace dokumentů. Rada města Brna dnes doporučila zastupitelům, aby schválili poskytnutí peněz na dvě připravované architektonické soutěže.

„První z nich je urbanisticko-architektonická užší projektová soutěž o návrh základní školy na Botanické. Rádi bychom posílili kapacity základního školství v centru města, se zpracováním investičního záměru jsme souhlasili v únoru letošního roku. Druhá soutěž bude krajinářsko-architektonická. V ní budou účastníci navrhovat možnou novou podobu náměstí Republiky. Celkově navrhujeme na náklady spojené s organizací těchto soutěží poskytnout 4,9 milionu korun,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Finance by poskytlo město Brno z Fondu rezerv a rozvoje. „Konkrétní rozdělení je 3,4 milionu korun na soutěž o podobu nové základní školy na Botanické a 1,5 milionu korun na návrh upravené podoby náměstí Republiky. Peníze budou použity především na odměny soutěžícím, pronájmy, ubytování porotců, výstavy nebo participace s občany. U obou soutěží předpokládáme, že budou oficiálně vyhlášeny v listopadu letošního roku. Jsem rád, že v těchto případech jdeme cestou architektonických soutěží, díky nimž vznikne v Brně nová zajímavá stavba a moderní veřejné prostranství,“ doplnil radní pro oblast územního plánování a rozvoje Filip Chvátal

Soutěž na podobu nové základní školy na Botanické oceňuje i radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý: „Rádi bychom, aby nová základní škola byla příjemným místem pro žáky i pedagogy. Zajímavostí je, že zde plánujeme v každém ročníku dvě třídy, z nichž by jedna byla se sportovním a druhá se všeobecným zaměřením. Tato skutečnost se projeví i v návrzích architektů.“

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz  

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.