Přeskočit na obsah

Kanalizaci a vodovod v ulicích Pod Kaštany a Šumavská čeká rekonstrukce. Město vybralo zhotovitele

27. ledna 2021

O rekonstrukci kanalizace a vodovodu v ulicích Pod Kaštany a Šumavská se postará sdružení firem Dopravní stavby Brno a FIRESTA. Na dnešní schůzi o tom rozhodli brněnští radní. Zmíněné sdružení předložilo ve výběrovém řízení nejvýhodnější nabídku. Rekonstrukce plánovaná na 30 týdnů by měla stát více než 54 milionů korun.

„Ve stanovené lhůtě jsme obdrželi celkem šest nabídek. Bohužel ne všechny splňovaly nezbytné náležitosti. Z těch, které byly v pořádku, vybrala komise společnou nabídku firem Dopravní stavby Brno a FIRESTA, která se ukázala být ekonomicky nejvýhodnější. Cílem prací, které letos chystáme v ulici Šumavské v úseku mezi Kounicovou a Pod Kaštany a v ulici Pod Kaštany v úseku mezi Šumavskou a Šelepovou, je zlepšení nevyhovujícího stavu kanalizace a vodovodu. Díky rekonstrukci se zlepší odtokové poměry i zásobování pitnou vodou v lokalitě,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

V rámci zakázky obě vybrané společnosti zrekonstruují přes 450 metrů kanalizace a 255 metrů vodovodu. Opraví i vodovodní a kanalizační přípojky. „V místě, kde kanalizace prochází pod tramvajovou tratí, bude použita bezvýkopová technologie, aby nebyl narušen provoz městské hromadné dopravy. Zahájení prací předpokládáme ve třetím čtvrtletí letošního roku. Zhotovitel má na dokončení celkem 30 týdnů. Vysoutěžená cena za práce je 54 752 568 korun bez DPH,“ doplnil radní pro oblast investic David Grund.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.

Školy, náměstí i společenské prostory pro nové „Zbrojováky“. Soutěž určila podobu další etapy vznikající čtvrti

Dynamicky se proměňující areál Nové Zbrojovky získá novou základní a mateřskou školu na základě návrhu od ateliéru SOA architekti. V polovině listopadu ho jako vítězný vybrala odborná porota urbanisticko-architektonické soutěže pořádané Kanceláří architekta města Brna (KAM). Výsledky soutěže teď posvětila Rada města Brna i vedení Nové Zbrojovky. Veřejnost si je bude moci prohlédnout na výstavě začátkem příštího roku.