Přeskočit na obsah

Kanalizace a vodovod na ulici Tuřanka čeká rekonstrukce. Město hledá zhotovitele

16. prosince 2020

Rada města dnes udělala další krok k rekonstrukci vodovodu a kanalizace v ulici Tuřanka. Dnes radní odsouhlasili výzvu k podání nabídky pro zahájení druhého kola veřejné zakázky na stavební práce. Pokud půjde vše bez komplikací, začne rekonstrukce v červenci 2021.

Cílem prací v ulici Tuřanka je zlepšení stavu kanalizace a vodovodu. Ten je v současné době velmi neuspokojivý. Rekonstrukce zlepší odtokové poměry v kanalizaci a zároveň zkvalitní zásobování pitnou vodou. Práce budou koordinovány s činností plynařů, aby se předešlo nutnosti rozkopat ulici dvakrát krátce za sebou. Stavba je připravovaná v součinnosti s Dopravním podnikem města Brna, protože bude nezbytné omezit trolejbusovou dopravu v ulici,“ řekla primátorka města Brna Markéta Vaňková

V prvním kole prokázalo splnění kvalifikace 15 účastníků zadávacího řízení. V druhém kole budou vyzváni k podání nabídek, z nichž poté komise vybere zhotovitele. „Pokud vše půjde bez zdržení, mohly by práce na Tuřance začít už 1. července příštího roku. Rekonstrukce by podle odhadů na základě projektové dokumentace měla přijít na přibližně 76 milionů korun bez DPH,“ uvedl radní pro oblast investic David Grund.

Rekonstruováno bude celkem 306,12 metrů kanalizace, vymění se 33 kanalizačních přípojek v délce 267,9 metrů a výměnou projde také 149,9 metrů dešťových svodů. Pracovat se bude také na 597,06 metrech vodovodu a 47 vodovodních přípojkách. Po dokončení prací na sítích projdou rekonstrukcí také silnice a chodníky včetně odvodnění.


Mgr. Anna DudkováTiskové středisko MMBtel.: +420 542 172 272mobil: +420 770 179 563e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.