Kanalizace a vodovod na ulici Tuřanka čeká rekonstrukce. Město hledá zhotovitele

  • 16. prosince 2020
Rada města dnes udělala další krok k rekonstrukci vodovodu a kanalizace v ulici Tuřanka. Dnes radní odsouhlasili výzvu k podání nabídky pro zahájení druhého kola veřejné zakázky na stavební práce. Pokud půjde vše bez komplikací, začne rekonstrukce v červenci 2021.

Cílem prací v ulici Tuřanka je zlepšení stavu kanalizace a vodovodu. Ten je v současné době velmi neuspokojivý. Rekonstrukce zlepší odtokové poměry v kanalizaci a zároveň zkvalitní zásobování pitnou vodou. Práce budou koordinovány s činností plynařů, aby se předešlo nutnosti rozkopat ulici dvakrát krátce za sebou. Stavba je připravovaná v součinnosti s Dopravním podnikem města Brna, protože bude nezbytné omezit trolejbusovou dopravu v ulici,“ řekla primátorka města Brna Markéta Vaňková

V prvním kole prokázalo splnění kvalifikace 15 účastníků zadávacího řízení. V druhém kole budou vyzváni k podání nabídek, z nichž poté komise vybere zhotovitele. „Pokud vše půjde bez zdržení, mohly by práce na Tuřance začít už 1. července příštího roku. Rekonstrukce by podle odhadů na základě projektové dokumentace měla přijít na přibližně 76 milionů korun bez DPH,“ uvedl radní pro oblast investic David Grund.

Rekonstruováno bude celkem 306,12 metrů kanalizace, vymění se 33 kanalizačních přípojek v délce 267,9 metrů a výměnou projde také 149,9 metrů dešťových svodů. Pracovat se bude také na 597,06 metrech vodovodu a 47 vodovodních přípojkách. Po dokončení prací na sítích projdou rekonstrukcí také silnice a chodníky včetně odvodnění.


Mgr. Anna DudkováTiskové středisko MMBtel.: +420 542 172 272mobil: +420 770 179 563e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy