Přeskočit na obsah

Kanalizace a vodovod na ulici Tuřanka čeká rekonstrukce. Město hledá zhotovitele

16. prosince 2020
Rada města dnes udělala další krok k rekonstrukci vodovodu a kanalizace v ulici Tuřanka. Dnes radní odsouhlasili výzvu k podání nabídky pro zahájení druhého kola veřejné zakázky na stavební práce. Pokud půjde vše bez komplikací, začne rekonstrukce v červenci 2021.

Cílem prací v ulici Tuřanka je zlepšení stavu kanalizace a vodovodu. Ten je v současné době velmi neuspokojivý. Rekonstrukce zlepší odtokové poměry v kanalizaci a zároveň zkvalitní zásobování pitnou vodou. Práce budou koordinovány s činností plynařů, aby se předešlo nutnosti rozkopat ulici dvakrát krátce za sebou. Stavba je připravovaná v součinnosti s Dopravním podnikem města Brna, protože bude nezbytné omezit trolejbusovou dopravu v ulici,“ řekla primátorka města Brna Markéta Vaňková

V prvním kole prokázalo splnění kvalifikace 15 účastníků zadávacího řízení. V druhém kole budou vyzváni k podání nabídek, z nichž poté komise vybere zhotovitele. „Pokud vše půjde bez zdržení, mohly by práce na Tuřance začít už 1. července příštího roku. Rekonstrukce by podle odhadů na základě projektové dokumentace měla přijít na přibližně 76 milionů korun bez DPH,“ uvedl radní pro oblast investic David Grund.

Rekonstruováno bude celkem 306,12 metrů kanalizace, vymění se 33 kanalizačních přípojek v délce 267,9 metrů a výměnou projde také 149,9 metrů dešťových svodů. Pracovat se bude také na 597,06 metrech vodovodu a 47 vodovodních přípojkách. Po dokončení prací na sítích projdou rekonstrukcí také silnice a chodníky včetně odvodnění.


Mgr. Anna DudkováTiskové středisko MMBtel.: +420 542 172 272mobil: +420 770 179 563e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.

Družstevní bydlení by mohlo rozšířit svou podobu. Vedle výstavby na zelené louce by družstva renovovala i staré městské domy

Město si nechá prověřit další možnost, jak lidem nabídnout dostupné družstevní bydlení, a to formou rekonstrukce zdevastovaných bytových domů. V pilotním režimu by nový záměr mohl být realizován u domu na Mostecké 16. Zda je dům vhodný, prověří předprojekční příprava, kterou dnes radní doporučili zastupitelstvu města svěřit do rukou městské společnosti CD CENTRUM COMS.  

Aprílový úklid jako Brno

Týden před hlavním termínem dobrovolnické akce Ukliďme Česko, kterým je sobota 1. dubna, evidují organizátoři ze spolku Ukliďme Česko v Brně přes 130 nahlášených úklidů. Dobrovolníci se mohou k některé z naplánovaných akcí připojit díky mapě úklidů na www.UklidmeCesko.cz. Akci letos opět podpořila společnost SAKO Brno a záštitu nad ní převzala primátorka města Brna Markéta Vaňková.